/E fundit, Edi Rama shkon prap te famiIja e Klodian Rashës, gazetari hedh DYSHlME të forta për atë që po ndodh

E fundit, Edi Rama shkon prap te famiIja e Klodian Rashës, gazetari hedh DYSHlME të forta për atë që po ndodh

Kreu i qeverise, Edi Rama ka vizituar per here te dyte familjen e 25 vjecarit Klodian Rasha.

Gazetari Basir Çollaku ka qene ai qe e ka dhene kete informacion, dhe sipas tij vizita e sotme e Ramës ka dashur që të kalojë pa vëmendje, dhe sipas tij kjo synon që të fshehë një pazar që mesiguri është duke kurdisur kryeministri.

Gazetari shkruan se Rama shoqërohej vetëm nga një burrë i shkurtër, dhe ka kërkuar që kjo vizitë të mbahej larg syrit të personave të tjerë.

Postimi i Çollakut:

Rama serish sot ne banesen e te riut te vr.are Klodian Rasha!! Edi Rama shkon perseri sot ne familjen e te ndjerit Klodjan Rasha. Çfare p azari po sajon Edi Rama me ngjarjen e vr.asjes se 25-vjeçarit ?!

Nje furgon dhe dy makina ne njeren prej te cilave gjendej Kryeministri kane qene ne mesdite te familja e djalit te ri te vr.are ne mesnaten e 8 dhjetorit.

I veshur me pallto te shkurter me tuta dhe atlete Rama eshte shoqeruar vetem nga nje person i shkurter dhe ka shkuar ne banesen e te ndjerit. Nje mik qe ka qene ne ato momente aty prane me tha se kete here nuk kishte asnje kamera me vete. Makinat jane parkuar me larg baneses, duke dashur te mos terheqin fort vemendje.

Duket se KM kerkon serish te sajoje apo binde familjen per diçka qe nuk ka mundur deri me tani. Çfare e ka shqetesuar, trazuar Edi Ramen, qe po shkon serish ne banesen e te ndjerit?!? Dhe kaq pa zhurme dhe mbuluar?!? Nje hall i madh sigurisht..!!!

Gjatë ditës së djeshme u shpërnda fillimisht në mediat pranë qeverisë, dhe një letër e supozuar nga familja Rasha, sipas të cilës kërkohej që pr otestave tiu jepej f und. Edhe më herët ka pasur aludime se Rama ka arritur një akord me familje, ndërkohë që deputeti Kujtim Gjuzi ka de noncuar faktin që sipas tij kryeministri i ka dhënë një shumë parash të afërmve të të ndjerit.