/E fundit! Gjendet i pajetë ne garazhd muzikanti i njohur shqiptar

E fundit! Gjendet i pajetë ne garazhd muzikanti i njohur shqiptar

Një trup i paj etë është gjetur ditën e sotme në fshatin Gornaxi, Bashkia Dropull.

Mësohet se bëhet fjalë për një 50 vjeçar të quajtur Vasillaq Konomi, muzikant, i cili u gjet pajetë brenda garazhdit të shtëpisë së motres se tij. Motra e të ndjerit mësohet se jeton në Greqi së bashku me familjen e saj.

Ndërkohë, po punohet për zbulimin e shkaqeve të vd e kjes së shtetasit të mësipërm dhe ne kete kuader jane shoqeruar disa persona.

Shkaqet e ngjarjes janë ende të paqarta, ndërkohë që paraprakisht dy.shohet se gjithçka mund të jetë aks.identale. Sipas familjarëve, Konomi konsumonte shumë alk.o.o.l dhe në gjendje të d.ehur mund të ketë rrëshqitur në bodrum e për pasojë të ketë hu.mbur dhe jetën.