/E fundit! KOVlDl i merr jeten deputetit te PS ne moshen 55 vjecare (Foto)

E fundit! KOVlDl i merr jeten deputetit te PS ne moshen 55 vjecare (Foto)

Shkëlqim Troplini, ish-deputet i PS dhe trajner mundje, nuk jeton më. Ai është ndarë nga jeta sot si pasojë e infektimit me ko vid.

Prej javësh Troplini ishte infektuar dhe po merrte mjekim në shtëpi. Gjendja e tij është përkeqësuar dhe ai është dërguar me urgjencë në spital, ku është futur në intubim.

Shkëlqim Troplini ka qenë një ndër lojtarët më të sukseshëm të mundjes shqiptare,

teksa në vitin 1994 është shpallu kampion Kombëtar në xhudo.

55 vjeçari ka përfaqësuar Shqipërinë në Lojërat Olimpike të Atlantës në vitin 1996, ndërsa është renditur mes 8 lojtarëve më të mirë në kampionatin Europian të Mundjes në vitin 1995.