Lajme

E fundit: Pas bIIokimit të Rinasit, javë tjetër hapet aeroporti i Kukësit

Aeroporti i Kukësit është drejt funksionit dhe pritet që në pak ditë të realizohet edhe fluturimi i parë.null

Në Fletoren Zyrtare është botuar hapja zyrtare e pikës së kalimit kufitar ajror, ku shtetasit mund të qarkullojnë.

Aeroporti i ri në Kukës i cili do të hapet së shpejti do të quhet “Aeroporti Ndërkombëtar Zayed”.

Këtë e ka bërë me dije vetë kryeministri Edi Rama teksa ka publikuar një video nga aeroporti i cili mendohet të hapet brenda këtyre ditëve.

Sipas informacioneve nga ministria, fluturimi i parë do të ndodhë më 18 prill.

Kujtojmë se kryeministri dje nga Tepelena tha se hapja e aeroportit të Kukësit ka qenë arsyeja që sipas tij shtyu presidentin Meta dhe ish-kryeministin,

Berisha për të krijuar situatën me aeroportin e Rinasit, duke akuzuar se ata fshihen pas revoltës së kontrollorëve për të bllokuar punën.