syntax error, unexpected '<', expecting end of file

E fundit: Shkaku i tërmeteve të shumta që po ndodhin qenka një ekIips

Greqia u godit nga 2 tërmete në zonën e Thelasisë, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe frikë të banorët.

Nga ana tjetër, pjesa perëndimore e Islandës është duke u përgatitur për një shpërthim të madh vullkanik, shkruan astrology.gr

“Tërmetet binjake” janë të rralla, por çfarë ndodh kur këto tërmete ndodhin pikërisht kur planeti Mars  është në shenjën e Binjakëve, a mendoni se është thjesht një rastësi?Por çfarë po ndodh? A janë planetët xhelozë dhe po përpiqen të shkatërrojnë fatin  e njerëzve?Sidoqoftë, në anën tjetër të tokës, afër Zelandës së Re, një tërmet  me madhësi 8, goditi vendin.

Dëshmitë tregojnë se kjo breshëri e fenomeneve ekstreme natyrore e ka zanafillën në Eklipsin e Hënës më 5 korrik 2020.

Prandaj ajo çfarë po ndodh sot, nuk është aspak për t’u çuditur dhe as hera e parë edhe e fundit që do të ndodhë.