/E fundit: TËRMETl i fortë TRoNDlTl disa qytete të Shqipërisë, qytetarët në PANlK

E fundit: TËRMETl i fortë TRoNDlTl disa qytete të Shqipërisë, qytetarët në PANlK

Nje termet relativisht i forte eshte regjistruar ne Shqiperi ne oret e para te mengjesit.

Sipas te dhenave paraprake te ESMC, fuqia e termetit ka qene me magnitude 4.8.

Epiqendra e fenomenit mesohet se ka qene ne Lac, te pakten sipas te dhenave te ESMC.

Nderkohe sipas informacioneve paraprake, lekundjet qe kane zgjatur 6-7 sekonda, jane ndjere edhe ne Durres dhe ne Tirane si dhe ne zonen e Krujes, citon lajmifundit.al.

Qytetaret kane shkruar ne rrjetin e aplikacionit qe njoftoi per termetin, se ne Lac, ne Lezhe, Kruje, Shijak e Durres, lekundjet jane ndjere te forta.