/E fundit: Turqia “shkundet keq” nga tërmeti, ja magnituda dhe epiqendra

E fundit: Turqia “shkundet keq” nga tërmeti, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mesditën e sotme.

Lëkundjet me magnitudë 5.5 të shkallës Richter e kishin epiqendrën rreth 23 km nga Sincik, një zonë në provincën e Adıyamanit.

Thellësia e goditjeve ishte 7 kilometër, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera.

Deri me tani nuk është raportuar për të lënduar apo dëme materiale.