/E fundit: U arrestua dje, Ardian Çapja në gjendje kritike për jetën

E fundit: U arrestua dje, Ardian Çapja në gjendje kritike për jetën

Nje dite pasi u arrestua ne Elbasan, Ardian Çapja dërgohet në spital për probleme shëndetësore. Çapja është dërguar në reanimacionin e spitalit ‘Nënë Tereza’.

Nga sa raportohet, Çapja do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale në zemër.

Ai është dërguar në spital nën masa të rrepta sigurie, ku vijon të mbahet në ruajtje.

53 vjeçari u arrestua një ditë më nparë,  si i dyshuar për vrasjen e babë e bir, Gentian dhe Nezir Beqiri në 2012, ndërsa është shpallur në këkrim vëllai i tij Florenc Çapja.