/E fundit!TËRMETl sh kund Greqinë, ja ku ishte EPlQËNDRA

E fundit!TËRMETl sh kund Greqinë, ja ku ishte EPlQËNDRA

Një tër met 3.8 i Rihterit është ndjerë në Attica, duke u përqendruar në Reds. Tër meti u ndje në Attica menjëherë pas orës 11:30 të natës së të shtunës. Lëkundja ishte e shkurtër por u ndje në disa zona të Attikës si Marousi, Agia Paraskevi etj.

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, tër meti ishte 3.8 në shkallën Rihter dhe përqendrimi i tij është 39 km në veriperëndim të Athinës dhe 6 km në lindje të Eritreas me thellësinë e saj fokale të vlerësuar në 5 km.