/E la e dashura, shqiptari tenton të përdh/unojë ish-“vjehrrën”: Më…

E la e dashura, shqiptari tenton të përdh/unojë ish-“vjehrrën”: Më…

Një 40-vjeçar shqiptar me iniciale E.S. akuzohet nga autoritetet italiane për sulm seksual ndaj ish- “vjehrrës” së tij. Ai dyshohet se u përpoq të përdhunonte nënën 57-vjeçare të ish-të dashurës së tij.

Ngjarjet dyshohet se ndodhën në Montebelluna në Shkurt 2018. Historia, siç raporton Treviso Today, filloi me një marrëdhënie që përfundoi në një mënyrë të frikshme: burri persekuton ish-in e tij me telefonata, ndjekje dhe kërkesa për një takim.

Për këto ai u dënua në shkallën e parë me 5 muaj burg.

Pas kësaj ai përndoqi nënën e ish të dashurës së tij. Burri u paraqit në hyrjen e ndërtesës duke kërkuar me zë të lartë për të folur me gruan.

Nëna e këtij të fundit do të përpiqej ta qetësonte.

“Në atë moment – tha gruaja – ai më kapi krahët me forcë, duke më shtrënguar fort dhe duke më dridhur. Pastaj më kapi për krahun e djathtë,më tërhoqi zvarrë e më mbërtheu në mur, “Tani do të të përdhunoj ” përsëriste disa herë ndërsa me dorën e djathtë përpiqej të zgjidhte rripin e pantallonave.

Ai më bëri presion, ndërsa preku pjesët e mia intime”, u shpreh 57-vjeçarja.

Dikush më pas ndërhyri për të ndihmuar 57-vjeçaren e cila më pas u dërgua në Repartin e Urgjencës në Montebelluna