/E mbani mend ‘Bylentin’? Sot ai është fiksimi i vajzave pas ndryshimit drastik

E mbani mend ‘Bylentin’? Sot ai është fiksimi i vajzave pas ndryshimit drastik

U bë i njohur në Shqipëri nga seriali “Dashuri e ndaluar” ku luante rolin e “Bylent”, djali i vogël i familjes Zijagil dhe pak vite më vonë u shfaq në rolin e “Mert” në serialin “Shtëpiake të dëshpëruara” (versioni turk).

Batuhan Karacakaya sot nuk është më ai djali i vogël që shihnit tek “Dashuri e ndaluar” dhe as djali adoleshent si tek “Shtëpiake të dëshpëruara”, pasi tani është rritur, ka një pamje krejt tjetër dhe po çmend vajzat e Turqisë.

21-vjeçari rolin e fundit e pati në serialin “Ertugrul” ku u shfaq me një pamje më burrërore në rolin e “Dundar”.