E rëndë: Doli për të notuar, mbγtet në lumë aktorja e njohur

Aktorja Mary Mara, njohur për rolet e saj dramatike në shfaqjet televizive, duke përfshirë “ER”, “Ray Donovan” dhe “Nash Bridges”, ka vdekur, në atë që autoritetet e Nju Jorkut e cilësojnë në dukje si një aksident mbytjeje. Ajo ishte 61.

Policia e Nju Jorkut tha të hënën se një grua e identifikuar si Mara u gjet pak pas orës 8 të mëngjesit të së dielës në lumin St. Lawrence pranë Kepit Vincent, në veri të Nju Jorkut, afër kufirit kanadez.

Sipas një njoftimi, “hetimi paraprak i NYSP sugjeron se viktima (Mara) është mbytur gjatë notit. Pas ekzaminimit, trupi i Marës “nuk tregoi shenja dhune”.

Trupi i aktores u transportua në Zyrën e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Jefferson për të përcaktuar shkakun zyrtar të vdekjes.

Hetimi është në vazhdim. Në një deklaratë për USA TODAY të hënën, menaxheri i saj, Craig Dorfman, e përshkroi atë si “energjike, dhe plot jetë”.