December 3, 2023
Lajme

E rëndë/ Pak momente ρara se të υdiste, babai tenton të υrasë djalin e tij të υerbër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli ku një i moshuar vrau veten dhe pak momente u përpoq t’i merrte jetën djalit të tij invalid duke dalë para një autobusi, ka dëgjuar një hetim.

Thomas Daley, 83 vjeç, nga Hartlepool, doli qëllimisht përpara autobusit numër 36, duke tërhequr me vete djalin e tij 55-vjeçar, i cili ka nevoja të veçanta arsimore dhe probleme me shikimin.

Hetimi dëgjoi se zoti Daley ishte kujdestari për djalin e tij që kur ai humbi gruan e tij disa vjet më parë.

Gjykata dëgjoi se fillimisht policia besonte se ishte një aksident tragjik derisa shikuan pamjet e siguruara nga kamerat e sigurisë.

Hetuesve iu tha se pamjet ishin shumë të qarta dhe zoti Daley doli qëllimisht duke tërhequr djalin e tij, të cilin ai po e lidhte, me të.

Në një deklaratë nga Policia e Cleveland u bë e qartë se nëse zoti Daley do t’i mbijetonte incidentit, ai do të hetohej për tentativën e vrasjes së djalit të tij, i cili pësoi një dëmtim në kofshë në këtë incident.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *