E rëndë/ Tullat bien nga vinçi, zënë poshtë 28 vjeçaren

  0
  412

  Një grumbull tullash i rëne në kokë vajzës 28 vjeçare, pas një defekti që pësoi një vinç në katin e pestë.

  28-vjeçarja ndodhet në gjendje kritike dhe po lufton për jetën.

  Ajo po shëtiste pranë ndërtesës në lindje të Londrës mëngjesin e së martës kur tullat i ranë sipër.

  Vajza u dërgua menjëherë në spital së bashku me një person të dytë.

  Pasojat e aksidentit janë filmuar nga dëshmitarët në vendngjarje.

  Tulla shihen të shpërndara rreth 28 vjeçares ndërsa kalimtarët shihen duke i dhënë ndihmën e saj pranë kantierit të ndërtimit.

  Image