/E RËNDË/ VogëIushi 1 vjeç e gjysmë rëndë gjendet i aksi dentuar në rrugë, babai: Më ra nga dritarja e makinës

E RËNDË/ VogëIushi 1 vjeç e gjysmë rëndë gjendet i aksi dentuar në rrugë, babai: Më ra nga dritarja e makinës

Një ngjarje e rë.ndë është rregjistruar në Shkodër, ku në rrethana ende të paqarta një fëmijë rreth 1 vjeç e gjysmë është dërguar në spitaI në gjendje k.ome. Gazetari Senad Nikshqi raporton për ‘BalkanWeb’ se fëmija është gjetur i aksi dentuar në afersi të urës se Bardhajve të njësisë Rrethina. Gazetari pohon se ende nuk dihet se kush janë prindërit e fëmijës apo te afermit.

Ka qenë drejtuesi i një mjeti tip ‘Benz’ që e ka dërguar në spitaI duke thënë se fëmijën e ka parë të vetëm në rrugë të aksi dentuar dhe në gjendje të rë.ndë. Ndërkohë eshte njoftuar edhe policia e Shkodrës per ngjarjen. Ndërkohë pak minuta më vonë në spitaI është paraqitur dhe babai i vogëlushit, i cili ka pohuar se djali kishte rënë nga dritarja e makines.

Aktualisht gjendja e fëmijës paraqitet kr.itike për jetën./Balkanweb