Lajme

E trιshtë! Gjendet i pajεtë në hoteI reperi Iegjendar (Foto)

Reperi amerikan Shock G, i cili njihet si bashkëthemelues i Digital Underground dhe ishte një nga figurat më të gjalla në skenën e hershme të hip-hopit, ka vdekur në moshën 57-vjeçare.

Sipas TMZ, ai u gjet i vdekur në një dhomë hoteli në Tampa, Florida, megjithëse ende nuk është konstatuar asnjë shkak i vdekjes.

Bashkëthemeluesi Chopmaster J shkruan në Instagram: “34 vjet më parë pothuajse ditën kur patëm një ide të egër,

ne mund të ishim një grup hip hop dhe ta merrnim botën përmes gjithë kësaj… rroftë Shock G AKA Humpty Hump dhe Pusho në Paqe vëlla”.