November 30, 2023
Lajme

“Ec, ec se e çαnë ata or ti”/ Tentuan të iknin në Angli, shqiptarëve u dështon ρΙani, policia franceze u shpon gomonen dhe…(VIDEO)

Një video është publikuar në mediat e huaja, ku disa shqiptarë tentojnë të kalojnë me gomone në Angli, por policia u prish planet.

Në përpjekje për të kaluar nga një plazh afër Dunkirk në video shihet se ata janë sulmuar me spraj nga efektivët për të mos lejuar largimin e tyre.

Sipas Channel 4 Neës në grupin e emigrantëve ishin shqiptarë po ashtu edhe kurdë irakianë.

SHIKO VIDEON KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *