/Edi Rama ben gati shkarkimin e Ilir Metës

Edi Rama ben gati shkarkimin e Ilir Metës

Kryeministri Edi Rama ka komentuat veprimet e Presidentit Ilir Meta. Në një intervistë televizive, Rama paralajmëron shkarkimin e tij nëse pas 25 Prillit do të marrë mandatin e tretë.

Kreu i qeverisë e cilësoi kreun e shtetit si personazh qesharak me të cilin do të merren pas përfundimit të procesit zgjedhor.

“Presidenti shkarkohet me 2/3 e parlamentit, më pas shkon në Kushtetuese dhe gjykata me një tjetër kuorum atje duhet të….

Ne jemi tani në një proces zgjedhor, me përfundimin e procesit zgjedhor, sigurisht ne do të ulemi dhe do të shikojmë cfarë do të bëjmë

me këtë lloj personazhi qesharak dhe .t.urp.ërues për të gjithë Shqipërinë” tha Rama./Opinion.al