Edi Rama HUMBl GJYQlN me Sali Berishën, a do të japë dorëheqjen siç PREMTOl?(Foto)

  0
  339

  Kryeministri Edi Rama, ka hu;mbur një prej gjyqeve ku ka pad;itur ish kryeministrin Sali Berisha.

  Gjykata ka vendosur rrëzimin e padisë dhe kundërpadisë dhe i ka ngarkuar shpenzimet gjyqësore paditësit dhe kundërpaditësit respektivisht.

  Pak kohë më parë, në një deklaratë të papr;ecedentë dhe kërc;ënuese ndaj gjyqtarëve, kryeministri Rama, deklaroi se do t’i fitojë të gjithë gjyqet që ka hapur ndaj politilkanëve dhe gazetarëve dhe në rast të kundërt do të dorëhiqet nga posti që mban.

  Nëse do ta mbante fjalën, kryeministri do të dorëhiqej, por duke qenë se ai nuk e ka dhënë dorëheqjen për skandaIe shumë më të mëdha gjatë qeverisjes 7 vjeçare, sigurisht nuk ka asnjë shpresë që të largohet për një deklaratë.

  “Diku nga fundi i dhjetorit, kur kapardisej ne Kuvend qe do i fitonte te gjitha gjyqet per shp;ifje, Rama tha se po te humbte nje gjyq do ikte nga skena. Ja pra qe ndodhi. Humbi gjyqin me Berishen, pasi nuk bindi dot nje gjyqtare qe e ka kaluar ventingun. Te ishte burre do jepte doreheqjen, por po pres te beje justifikimet e zakonshme apo heshtjen sikur nuk ka ndodhur asgje. Mos me zhgenje o Skenderbe i mbetur ne ten tative“, shkruan avokati Dorian Matlija.faxnews