/Edi Rama jep nje lajm te madh: Pas pak ditësh..

Edi Rama jep nje lajm te madh: Pas pak ditësh..

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në nisjen e procesit të vaksinimit kundër COVID-19 për mësuesit. Rama bëri të ditur se në ditë në vijim do të nis vaksinimi në radhët e policisë dhe ushtrisë.

Rama theksoi se pas pak ditësh një tjetër sasi e konsiderueshme vaksinash do të vijë në Shqipëri.

Manastirliu i kujtoi Ramës se janë dhe të sëmurët kronikë, ndërkohë që kryeministri theksoi se tashmë detyra është të goditet sa më shumë zinxhiri i infektimeve nga COVID-19 duke vaksinuar sa më shumë.

Seria jonë ka ardhur nga Suedia. Në Britaninë e Madhe kanë bërë miliona vaksina AstraZeneca dhe s’kanë pasur asnjë problem, asnjë rast. Janë pezulluar në disa vende, është seri tjetër. Janë shumë pak raste, dhe atë po i thosha sot, kishte dalë drejtori i ISHP italiane e thoshte që është alarm fallco.

Prandaj ne duam t’ju nxjerrim sa më shpejt nga ky shqetësim, dhe që mësuesit bashkë me mjekët e infermierët mos kenë mundësi të preken nga virusi.

Jemi afër një lajmi të madh. Edhe pak ditë dhe do sjellim një sasi tjetër të vaksinave. Sfida juaj është të thyejmë

Të vazhdojmë me gjithë pjesën tjetër Policinë, Ushtrinë gjithë ata që kanë ndërveprim.

Ata me sëmundje kronike

Të godasim gjithë pjesën e zinxhirit që ka kontakte më shumë.”- tha Rama.