/Endri Prifti “shpë rthen” ndaj policisë: Ky shtet ka ikur për Iesh, më bllokuan makinën se kam plrë tre birra (VIDEO)

Endri Prifti “shpë rthen” ndaj policisë: Ky shtet ka ikur për Iesh, më bllokuan makinën se kam plrë tre birra (VIDEO)

Endri Prifti ka kritikuar Policinë e Shtetit pasi e kanë kapur në gjendje të de .hur.

Këngëtari i njohur ka zgjedhur t’i drejtohet fansave përmes një video në Facebook ku thotë se ka pirë disa birra por ndalimin nga efektivët e policisë e konsideron të padrejtë.

Prifti nënvizon se u ka ofruar para por nuk i kanë pranuar.

‘Shteti ka ikur për lesh, këta dolën 30 polica ore, shtetrrethim. Më sollën këtu në errësirë në Vaqarr, më morën makinën dhe tani do më çojnë në shtëpi këta. Turpi i zotit, më thonë mua ke pirë tre birra.

Kur këndoj unë, kur pi publiku do pi dhe unë se s’ bën. Na trembën, sikur kisha vr arë ndonjë njeri. Ja i respektoja njëçikë unë këta po tani ma sh.pifën fare, nuk shikojnë se ç’ bëhet me qeverinë po merren me mua.

Kam bërë festat e shefave të këtyre pa lek për nder për gjëra po ku të pyesin këta. Sot bënin sikur nuk më njohin, herët e tjera sa herë më shikonin pam 20-çën unë në xhep. Sot ishin çetë e madhe’ tregon mes të tjerash gjatë videos live në Facebook Endri.

“Kësaj i thonë të të heqin edhe gjithë lumturinë që ke kaluar mbas një koncerti të mrekullushem, të ti ndrydhin ndjenjat, emocionet, mundin, djersën, dinjitetin, te gjitha . Teror , turp i zotit”, tha këngëtari. (TemA)

https://www.facebook.com/endri.prifti.54/videos/10214483580867428/?t=0