Lajme

Fatos Nano Bëhet President? Ja Çfarë Do Ndodhë Pas 25 Prillit: Meta Largohet Dhe…

Nëse opozita humb zgjedhjet e 25 prillit, atëherë Ilir Meta ka konfirmuar se do të japë dorëheqjen si Presidentit. 
ER-TV ka zbuluar skenarin se si do të veprohet me Qeverinë e Re:

Fatos Nano ka shfaqur ambicie për tu bërë president dhe mazhoranca e re pritet ta votojë ish-kryesocialistin.

Kurse Ilir Meta synon që të marrë drejtimin e opozitës humbëse PD-LSI.
“Presidenti i ri zgjidhet nga Qeverisja pas 25 prillit.

Ka mundësi që të jetë Nano emri i ri që do të propozohet nga socialistët”, tregon Bamir Topi.