/Fillon Ievizja me orare dhe mbyIIje, ja masat KUFlZUESE që do të vendosen nga e hëna Shqiperi

Fillon Ievizja me orare dhe mbyIIje, ja masat KUFlZUESE që do të vendosen nga e hëna Shqiperi

Ditën e djeshme në vend u shënua një rekord prej 489 rastesh të reja.

Zv.ministrja e shëndetësisë, Mira Rakacolli u shpreh se përpos situatës, aktualisht nuk po mendohet për një mbyllje të plotë.

“Dosja.al” ka mësuar se nga java e ardhshme qeveria ka në plan të vendosë masa kufizuese.

Duke nisur nga e hëna, çdo gjë në vend do të paralizohet pas orës 20:00.

Baret, lokalet dhe restorantet do të mbyllen, si dhe qytetarët nuk do lejohet të qarkullojnë në rrugë, shkruan “Dosja.al”.

Qeveria do të njoftojë mbi këto dhe masa të tjera kufizuese ditën e diel.