Fitoi Big Brother VIP Kosova, Stresi merr mesazh υrimi nga Sali Berisha(FOTO)

Arkimed Lushaj, ose i njohur ndryshe si Stresiu shpall fituesi i Big Brother VIP Kosova.

Reperi shqiptar qëndroi për 103 ditë në shtëpinë e BBV, doli fitues edicionin e parë të këtij ‘reality shoë’ që u mbajt në Kosovë. Ai fitoi çmimin e madh prej 200 mijë eurosh, ku nga 10 mijë euro shkojnë për secilin finalist.

Pas kësaj fitore Stresi ka marrë mesazhe të shumta. Por një mesazh i veçantë i ka ardhur ish-kryeministri Sali Berisha.

“Urime Stres dhe suksese gjethnjë e më të mëdha” thuhet në mesazhin e Berishës drejtuar reperit.

Kujtojmë që Stresi ka lidhje të afërta me familjen Berisha, pasi babai i tij Sali Lushaj, ka qenë bashkëpunëtor i tij.