/Fotoja e Berishës me Metën, flet Çim Peka: Është bërë…

Fotoja e Berishës me Metën, flet Çim Peka: Është bërë…

Pak orë më parë u publikua një foto ku shihej ish-kryeministri Sali Berisha dhe Presidenti Ilir Meta, teksa e kalonin pasditen bashkë.

Fotoja ishte shkrepur nga gazetari Çim Peka dhe u publikua në rrjetet sociale.

Fotoja bëri bujë të madhe dhe reagimet e qytetarëve qenë të shumta, pasi dy politikanët kishin thyer edhe izoIimin që është vendosur për parandalimin e përhapjes së pand emisë së koro;navirusit.

Mirëpo pak orë më pas publikimit të fotos ka reaguar sërish gazetari Peka.

Ai shprehet se fotoja është bërë para një viti.

Gazetari thotë se publikimi i fotos ka qënë thjesht një bast mes tij dhe një donatori.