Fotoja qe po ben xhiron e botes e shkrepur ne metrone e Moskes

  0
  311

  Një fotografi e publikuar në Tëitter është kthyer në hitin e rrjeteve sociale, duke u pëlqyer dhe shpërndarë nga qindra njerëz.

  Fotografia është bërë në një metro të Moskës në Rusi ku pothuajse të gjithë pasagjerët shihen duke lexuar libra. Gjë kjo që nuk ndodh shpesh në ditët e sotme.

  Nikola Mirkovic e publikoi fotografinë në Tëitter me përshkrimin: “Metro i Moskës sot. S’kam koment”.

  Në kohën kur teknologjia na ka “pushtuar” të gjithëve dhe njerëzit janë bërë të varur pas celularëve kjo fotografi me pasagjerët duke lexuar libra në vend të përdorimit të celularëve, flet shumë.

  Музейный метровагон Е 3605. Выставка подвижного состава и парад поездов к 80-летию Московского метрополитена 15 мая 2015 года.
  15 and 16 may of 2015 Moscow Metro celebrating 80 years of operation. There is a for frist time exibition of recently restored historic cars at siding track of Partizanskaya station.
  15 и 16 мая 2015 в Москве отмечалось 80 лет Московскому метро. Впервые была устроена выставка исторических вагонов. Они были расставлены на 3 пути станции Партизанская.