Lajme

Gαzetari i nxjerr Fatmir Medίut pasapοrtën me mbίemër fαls: Mund t’i shpëtοjë drejtësίsë nëse…

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur shumë të tjerë, ndaj do rihapet dosja.

Asokohe Fatmir Mediu ishte ministër i Mrojtjes, ndërsa sot familja e një prej viktimave kërkon drejtësi,

me shpresën se ajo do të veprojë duke qenë se Mediu është pa mandat deputeti.

Në rrjete sociale gazetari Mero Baze ka publikuar pasaportën e Fatmir Mediut, me mbiemër fals, siç shihet është Mehdihoxha.

Me ironi Baze thotë se ai mund t’i shpëtojë drejtësisë po të ëprdorë këtë pasaportë që përdortë kur ishte në kërkim në Itali.