Gαzetarja nga Tepelena që Rama e çoi në “riedυkim”: Vdes për Gjirokastrën dhe Petrit Lυlon

“Vdes për këtë qytet dhe për Petrit Lulon”. Kështu shkruan në instagram gazetarja nga Tepelena, Ambrozia Meta. Ajo ka publikuar së fundi disa foto nga Gjirokastra teksa ndodhet për pushime.

Meta si gazetare e Syri Tv është gjithashtu e njohur edhe përplasjet verbale me kryeministrin Edi Rama.

Ky i fundit madje disa muaj më parë vendosi ta çonte në “riedukim” duke refuzuar të marrë pyetje prej saj gjatë konferenca për shtyp për disa javë.

Veprimi i Ramës ngjalli reagime të shumta nga organizatat vendase e të huaja të gazetarëve.

Edhe në të kaluarën Ambrozia Meta ka pasur përplasje me Edi Ramën për shkak të pyetjeve të saj të forta e të drejtpërdrejta që me sa duket kryeministrit nuk i kanë pëlqyer