/Grabltja në Rinas, Paloka bën deklaratën ”BO.MBË”

Grabltja në Rinas, Paloka bën deklaratën ”BO.MBË”

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka ka reaguar me anë të një postimi në ‘Facebook’ pas ngjarjes të ndodhur ditën e sotme në Aeroportin ‘Nënë Tereza’, ku persona të ar.matosur e me maska vodhën reth 10 milion euro.

Paloka shprehet se vjedhja në Rinas sipas tij është ‘deja-vu’ dhe policia edhe këtë herë është e zënë duke dhu.nuar qytetarët e thjeshtë.

Paloka shton se gjithçka ndodhi sërish pak muaj përpara zgjedhjeve.

Statusi i plotë:

De-ja vu:Grablten miliona euro.

Ne te njejtin vend ( brenda aeroportit, Rinas)

Me te njejten menyre ( grabltje me arme furgonit te blinduar nga grabltes me uniforma ushtarake dhe makine shteterore).

Grabltesit u larguan ne te njejtin drejtim.

Grabltja ndodh ne te njejtin konteks kohor dhe politik ; pak muaj perpara zgjedhjeve.

Policia edhe kete here eshte e zene duke dhu.nuar qytetaret e thjeshte

A mund te jene te gjitha rastesi ?!

P.S

Harrova nje “detaj”; kete here ka dhe te vr.are…