/Grida Duma ‘bashkohet’ me sharjet kundër Ramës në Elbasan

Grida Duma ‘bashkohet’ me sharjet kundër Ramës në Elbasan

Kandidatja për deputete e PD-së, Grida Duma ka shpërndarë një video në rrjetet sociale, ku militantët e PD-së i drejtojnë sharje të ndryshme kryeministrit Edi Rama.

Gjatë paradites së sotme Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha vizituan në të njëjtën kohë qendrën e qytetit të Elbasanit ku po festohet masivisht Dita e Verës.

Pas thirrjeve “Rama ik” nga militantët e Partisë Demokratike, militantët e PS-së u kundërpërgjigjen me sharje të rënda.

Në këtë moment ka nisur edhe një përplasje fizike mes tyre. Të dy krerët e partive politike akuzuan njëri-tjetrin për nisjen e dhunës.

Nga ana tjetër, Grida Duma shpërndau videon ku militantët e PD-së i drejtoheshin Ramës me thirrjet “Rama ik”, “Qen”, “Qen bir Qeni”.

“Duke ndodhur…”,- shkruan Duma bashkëngjitur videos.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgrida.duma%2Fvideos%2F901026017298420%2F&show_text=0&width=560