Hαjd mor pi kαfe’/ ZbυΙohet identiteti i të dashυrës së Aleksandër Sadikajt, υajza e taksistit ‘të fαmshëm’

Disa ditë më parë Aleksandër Sadikaj, u ekzekutua në një atentat mafioz me tritol në Tiranë. Pamjet e ekzekutimit të 27-vjeçarit shokuan rrjetin, pasi u përhapën me shpejtësi.

Së fundmi, partnerja e Sadikaj, Inva Kurti, ka bërë një dedikim në rrjetet e saj sociale. Por, çfarë bëri më shumë përshtypje është identiteti i të dashurës së viktimës.

“Prapaskena” ka mësuar se Inva Kurti është e bija e Avni Kurtit, taksistit më tē njohur në Shqipëri dhe më gjerë, i cili pushtoi rrjetet sociale disa vite më parë, me anë të disa videoje origjinale dhe shprehjeve që ‘ngjitën’ në opinion.

Bëhet fjalë për personazhin që thoshte: ‘Jam nana, hajde pi kafe’.

MESAZHI PREKËS I TË DASHURËS SË ALEKSANDËR SADIKAJ:

“Ah moj beb, kjo bote ishte shum mizore per ty. Nje engjell si ty i duhej zotit lart.Na le me vuajtje dhe pike ne zemer, por mjafton qe ti te jesh prere i qete ne paqe. Vetem ideja qe je prane Zotit me ben te ndihem mire se me mire se ai nuk kujdeset dot askush per ty.

Cdo veper te mire qe ke bere mbi toke do ta nxjerr ne pah koha dhe drejtesia.

Cdo moment i yni me mungon. Ishe njeriu qe desha me shume ne kte bote dhe ne boten tjeter. Mezi po pres te te takoj.Nuk jetohet ne kete ferr. Me prit, TE DUA SHUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Gjysma ime, nuk po te gjej dot se ku je. I kam pare te gjitha vendet ku rrije ti, po ti nuk je me. Me ke ikur larg dhe spo te arrij dot. Me duket nje jete pa ty. Me ka malul mali cum pel ty bebi. Ti me shikon mua po un ste shikoj dot ty. Kjo nuk eshte e drejte. Me perqafon me eren, po une ste perqafoj dot.

Nuk ka asgje kuptim pa ty. Cdo gje esht gri, ska ngjyra. Nuk ka me jete as gezim. Nuk ka me asgje. Ade te bebi ote te jemi pelgjithmon bashk sic me kishe plemtual.”, shkruan e dashura e Aleksandër Sadikaj në rrjete e saj sociale.