Lajme

H0R0SK0Pl për ditën e sotme, e martë 13 prill 2021

Dashi

Mundohuni ta mbani te ndezur zjarrin e pasionit gjate kësaj dite sepse vetëm ne këtë mënyrë marrëdhënia mes jush do ece si duhet. Beqaret do kenë surpriza te njëpasnjëshme te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Shfrytëzojeni çdo mundësi qe do iu jepet. Me financat duhet t’i bëni mire llogarite qe te mos keni probleme. Para hua mos jepni për asnjë lloj arsyeje.

Demi

Partenri do ua plotësojë te gjitha dëshirat gjate kësaj dite dhe do beje edhe gjera qe vete nuk i pëlqen vetëm qe ju te përjetoni kënaqësi dhe emocione. Vlerësojeni atë. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te kërkojnë gjera te pamundura sepse do e lëndojnë veten. Me paratë silluni mire. Shmangni investimet e mëdha dhe tregohuni sa me te arsyeshëm.

Binjaket

Ata qe janë ne një lidhje duhet te fillojnë te mendojnë me shume për te ardhmen ne çift. Duhen marre mase dhe dune vene disa pika mbi “i”. Beqaret do kenë takime te shuma, por asnjë nga personat nuk do jete ne lartësinë e duhur. Ne planin financiar do jeni me shume fat. Jo vetëm qe nuk do keni probleme kur te kryeni shpenzime, por do hiqni edhe para mënjanë.

Gaforrja

Do jeni shume dyshues sot ju te dashuruarit dhe ne çdo moment do mundoheni ta kontrolloni atë qe keni ne krah. Po e tepruar do keni i probleme serioze. Beqaret do ndihen me te plotësuar se kurrë me pare sepse do marrin propozime fantastike dhe zemra do ju rrahe fort. Gjendja e financave do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni me to. Mendoni edhe për te ardhmen.

Luani

Priten çaste te lumtura gjate kësaj dite për ju qe jeni ne një lidhje. Keni kohe qe keni ndërtuar një lidhje te qëndrueshme dhe dini ta respektoni mendimin e tjetrit. Beqaret do i mendojnë gjerat me shume kujdes dhe me ne fund do pranojnë propozimin e dikujt. Financat do jene te qëndrueshme ne çdo moment dhe do keni mundësi te kryeni shpenzimet e dëshiruara.

Virgjeresha

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift sot. Do e keni me te lehte te flisni hapur për çdo lloj teme dhe te zgjidhni gjithçka. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si do jene dhe nuk do e kërkojnë me ngulm një person për ta pasur ne krah. Financat do i menaxhoni me shume përkujdes dhe gjendja do vazhdoje te mbetet e qëndrueshme.

Peshorja

Ka rrezik te bëni çmenduri sot ne jetën tuaj ne çift dhe disa prej tyre nuk do I pëlqejnë aq sa duhet personit qe keni ne krah. Kujdes sepse gjerat mund t’iu dalin ters. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ne mëngjes. Financat nuk do jene te këqija. Gjithsesi mire do jete te kryeni një riorganizim te tyre dhe t’i menaxhoni me maturi.

Akrepi

Jeta juaj ne çift nuk do ketë asnjë problem gjate kësaj dite. Do ja plotësoni gjithë kohës nevojat njeri­tjetrit. Beqaret nuk duhet te dalin menjëherë ne përfundime pa i njohur mire disa persona. Mos bëni gabime për te cilat te pendoheni shpejt. Me financat nuk duhet kurrsesi te luani. Ruajeni gjendjen te paktën ne gjendjen qe është.

Shigjetari

Shume nga ëndrrat tuaja te dashurisë do mund te plotësohen gjate kësaj dite. Nga ana tjetër, do keni te notat ide dhe mendime me partnerin për gjithçka do diskutoni. Beqaret do pëlqejnë jashtë mase një person i cili nuk vlen aspak për ta. Mos u nxitoni sepse do lëndoheni tej mase me vone. Te ardhurat pritet te kenë disa përmirësime, por jo aq sa për te kryer transaksione.

Bricjapi

Fati do ju buzëqeshë gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje. Do dashuroheni pa dorashka me atë qe keni ne krah dhe gjithçka do ju ece për mrekulli. Beqaret do e gjejnë me ne fund një person i cili do ua plotësojë çdo dëshirë dhe do i beje te ndihen sa me mire. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni shume rreziqe sepse gjendja nuk do jete ashtu si mendohej.

Ujori

Do jeni shume te shqetësuar lidhur me një çështje te rëndësishme te jetës suaj ne çift sot dhe nuk do mund te jeni për asnjë çast te qete. Beqaret do ndihen mjaft mire pranë disa personave dhe nuk do ngurrojnë te hedhin hapa me tej me ta. Ne planin financiar ka ardhur koha te tregoheni me te kursyer. Blini vetëm ato qe ju duhen urgjentisht.

Peshqit

Do kërkoni gjithë kohës harmoninë ne jetën tuaj ne çift, por ne fakt nuk do bëni lëvizjet e duhura për ta arritur këtë. Kënaquni te paktën edhe me qetësinë qe do mbizotërojë. Beqaret bëjnë mire te tregohen te matur sot sepse përndryshe mund te lëndohen. Edhe pse gjendja financiare nuk do jete aq e mire sa mendonit, nuk duhet te merrni rreziqe ekstreme.