/Habit ish-deputeti socialist me video – mesazhin për Ramën: Malokëve nuk ju ngrehet? Na sill motrat dhe çfarë të kesh

Habit ish-deputeti socialist me video – mesazhin për Ramën: Malokëve nuk ju ngrehet? Na sill motrat dhe çfarë të kesh

Ish deputeti i PS Eduart Ndocaj ka habitur me video-mesazhin e tij për kryeministrin Edi Rama. Teksa i kërkon lirimin e protestuesve të arrestuar në Kukës ai nuk kursen edhe ofendimet karshi kryeministrit duke e quajtuar diktator dhe duke i kujtuar fundin e hidhur.

Në fund të video-mesazhit ai i kujton Ramës edhe deklaratën e tij në Parlament, ku me tone të rënda shprehet:

Dole para popullit dhe the “malokëve nuk u ngrehet”. Bjer ato motrat tuaja e ç’a ke, të shohim u ngrehet a nuk u ngrehet malokëve. Shave gjithë mirditorët, gjithë tropojanët, gjithë hasjanët duke thënë se atyre nuk u ngrihet më.

Ne do të demostrojmë se atyre u ngrehet aq fort sa ty me gjithë bandën e LGBT-së që keni marrë pushtetin, që jeni  një bandë bastardësh, nuk jeni politikanë”.

Nga ana tjetër ish-deputeti tregon edhe faktin se Rama ka një urrejtje për veriorët në përgjithësi dhe këtë e vërtetoi edhe me tarifën e fundit që i vendosi rrugës së Kombit.