Historia e rralle:Vajza nga Kamza vidhte leket ne shtepi dhe ja jepte te dashurit,ja si e peson me pas

  0
  1059

  Një vajzë e re në Kamzë ka vjedhur lekët e familjes së saj, duke ia dhënë të dashurit dy vjet më të madh.

  Përveç se ka kryer aktin e dënueshëm, ajo ka denoncuar rastin sikur i janë vjedhur paratë.

  Megjithatë, i riu i ka kthyer paratë, ndërsa vajza është ndjekur penalisht për kallëzim të rremë.

  “Më datë 23.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për shtetasen D.P, vjeç 19, banues në Tiranë, pasi ka bërë kallëzim të rremë në lidhje më vjedhjen e një shumë lekësh, të cilat ja ka dhënë shtetasit (të dashurit) pa dijeninë e familjes, shtetasit N.K, vjeç 21, banues në Kamzë, i cili i ka dorëzuar”, njoftoi Policia.