/HlSTORlA aIIashqiptarçe 60 vjeçari e lë gruan dhe dashurohet me vajzën e saj, flet nëna: I kapa në dhomë duke u…(Video)

HlSTORlA aIIashqiptarçe 60 vjeçari e lë gruan dhe dashurohet me vajzën e saj, flet nëna: I kapa në dhomë duke u…(Video)

Një histori e pazakontë dashurie mes një 60-vjeçari dhe një të miture 15 vjeçe, u rrëfye në emisionin ‘Pa Gjurmë‘, në Report TV, nga nëna e vajzës Violeta Dobruna.

Pas një bashkëjetese prej dy vitesh me Istref Avdiun, ky i fundit zë të dashur të bijën, me të cilën është larguar që prej 29 korrikut të këtij viti.

Violeta Dobruna e ftuar në emisionin ‘Pa Gjurmë’, tejet e lë nduar nga gjithcka ka ndodhur me të bijën kërkon kontakt me të.

Ajo dyshon se, vajza është rrë mbyer nga ish-bashkëjetuesi me qël lime shfr ytëzimi.

Për Violetën, nënë e katër fëmijëve, kjo ngjarje e ka zanfafillën në vitin 2013 kur, pasi u divorcua nga bashkëshorti i saj nis një mardhënie të re dashurie me Istrefin, gjyshin e 18 nipërve.

Ajo rrë fen sesi zbuloi raportin e partnerit të saj, prej 9 muajsh me të bijën e mitur.

“Dy vite më parë njoha një shtetas me emrin Istref Avdiu,me të cilin u dashurova dhe nisa të bashkëjetoj.

Pas disa muajve vendosa të marrë edhe vajzën Argnesa që të jetonte me ne.

Me kalimin e kohës kuptova se mardhënia e vajzës me bashkëjetuesin tim, filloi të bëhej më e afërt.

Nuk I besava syve, kur i kapa duke u puthur e prekur me njeri tjetrin.

Por, ata ma mohuan të dy edhe pas de noncimit në polici”- rrefeu nëna në studio

Pas kësaj ngjarje të rëndë, 60-vjeçari largohet nga shtëpia, ndërsa vajza shkon tek familja e babait.

Violeta Dobruna mbetet e vetme dhe mundohej të kujdesej për të bijën, deri ditën kur ajo i mbylli telefonin.

“Në datën 11 korrik, Istrefi largohet nga shtëpia dhe për rreth dy javë nuk mora asnjë lajm prej tij.

Më pas zh duket edhe vajza. Zbulova që janë larguar të dy drejt Serbisë. Bëra të pamundurën të lidhesha me Istrefin, ai më ofendoi dhe më tha:-

‘Të lashë ty, se u dashurova me vajzën tënde’. Këtë gje me tha dhe vajza me pas, që mami unë e dua.”- tregoi nëna e të miturës

Ndërsa në një lidhje telefonike live në emision, njerku Istref Avdiu mohon që vajza të jetë me të dhe më pas mbyll telefonin. Me lot në sy, nga studio e “Pa Gjurmë” Violeta bëri thirrje Istrefit ta kthejë vajzën sërish në shtëpi, pasi ajo është ende fëmijë dhe nëna dyshon së ai mund ta shfr ytëzojë për prostitucion.

“Istrefi ka thënë se vajzën do ia shes dikujt tjetër në Serbi. Ai e ka mashtruar vajzën me para. Kërkoj vajzën se ma mori në qaf, ai mask ara. Jeta e saj është në rre zik, pasi unë jam e dhu nuar vetë nga serbët në kohën e luf tës, prandaj kurrë nuk do t’ia lë një serbi vajzën në duar. Ai një ditë do ta paguaj shtrenjtë për këtë që më bëri”- e mbylli bisedën Violeta Dobruna

“Pa Gjurmë” ka nisur investigimet dhe pas transmetimit ka rilidhur kontaktet me 60-vjecarin. Kjo histori do të vazhdoj edhe nesër live ora 15:00 në Report Tv, me shpresën se në program nëna do të dëgjoi zërin e së bijës.

https://youtube.com/watch?v=mHabdVkipt0%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26fs%3D1%26autohide%3D2%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent

https://youtube.com/watch?v=KWovSNk_zOU%3Fversion%3D3%26rel%3D1%26fs%3D1%26autohide%3D2%26showsearch%3D0%26showinfo%3D1%26iv_load_policy%3D1%26wmode%3Dtransparent