December 1, 2023
Lajme

Homeland Justice bën ραraΙajmërimin ‘e frikshëm’ për Shqipërinë: Iu ρret fati i…

Janë rikthehyer pasditen e sotme hakerat iranianë!

Bëhet me dije për mediat se gupi i hakerave “Homeland Justice” ka publikuar së fundmi një dokument në grupin e hapur në Telegram, përmes të cilit paralajmëron zhvillime në Shqipëri.

Ndër të tjera krah dokumentit, ata shkruajnë se njerëzit në Shqipëri i pret fati i irakianëve se ata do të shtypen nga pushtetarët njësoj siç bëri ish-diktatori irakian Saddam Hussein me popullin e tij.

“Sipas dokumenteve:

Siç e dini, dhe siç thamë, korrupsioni sistematik i pushtetarëve po e bën më të ngatërruar popullin shqiptar. Ashtu si ish-diktatori irakian Saddam Hussein përdori MEK për të vrarë dhe shtypur njerëzit e tij si ushtrinë e tij private, një fat i tillë me siguri do të përsëritet në Shqipëri. Qëndroni vigjilent për zbulime të mëtejshme…”- shkruhet në publikim.

Çfarë përmban dokumenti?

Gjatë Operacionit Liria e Irakut (OIF), forcat e koalicionit u përballën me një çështje të pazakontë të të burgosurve që përqendrohej te Mujahedin-e Khalq (MEK) një grup disident i kultit iranian në mërgim, të cilin Sadam Husseini e kishte ftuar në Irak për të luftuar në emër të tij gjatë Luftës Iran-Irak. SHBA e përcaktoi MEK një organizatë të huaj terroriste në 1997 dhe një forcë armike luftarake në OIF në 2003. Menjëherë pas pushtimit, forcat e koalicionit pranuan një armëpushim nga MEK, çarmatosën grupin dhe konsoliduan anëtarët e tij në një nga kampet e MEK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *