Lajme

Horοskopi për dίtën e sοtme, e dίel 9 maj 2021

Dashi

Dita është e mbushur me energji. Mundësi të mëdha dhe dështimet e rastit mund t’ju shkaktojnë jo pak humbje. Ka shumë mundësi që disa ndryshime të ndodhin në punë, por ato do të varen vetëm nga ju.

Demi

Pozita e pafavorshme e yjeve do të bëjë që ju të tregoni vendosmëri të dukshme. Ashpërsia e gjykimit mund të çojë në grindje, ose mund të lëndojë dikë. Kujdesi i veçantë duhet të tregohet veçanërisht nga femrat e lindura në këtë shenjë.

Binjakët

Sot përpiquni të veproni me një qëllim të caktuar, pa u ndikuar nga emocionet dhe si rezultat i një qasje të arsyeshme për problemet me sens të përbashkët logjike. Pengesat mund të zbulojnë burimet tuaja të fshehura, si dhe anën e pasme të tyre.

Gaforrja

Dita është e mbarë për idetë, pasionet apo argëtimin. Disa paqartësi dhe vështirësi duke u marrë me veten, mund të ndikojnë në kontakt me njerëzit e tjerë në mëngjes. Ndoshta femrat e lindura në këtë shenjë do të tërheqin vëmendjen e meshkujve. Nuk përjashtohet një hobi apo një flirt i ri.

Luani

Sot mund të ketë një ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj personale. Ka shumë mundësi që dita t’i dedikohet partnerit, familjes dhe rehatisë në shtëpi. Kjo është një ditë e rrezikshme dhe e vështirë në aspektin e shëndetit. Shanset dhe rrethanat negative apo fati i keq, do të ndikojnë për keq në shëndet.

Virgjëresha

Kapaciteti vital është në krye, por planet do të ndërhyjnë negativisht me zbatimin e ideve dhe mirëkuptimin e ndërsjellë në komunikim. Ndjeshmëria juaj emocionale mund të shkaktojë grindje me njerëz të afërt. Grindjet dhe pakënaqësitë me partnerin mund të thyejnë marrëdhëniet ekzistuese, kështu që është më mirë që të përmbaheni para nisjes së një veprimi në jetën tuaj personale. Në të kundërt mund të harxhoni kohë dhe energji me diskutime boshe dhe me mosmarrëveshje të pakuptimta.

Peshorja

Sot favorizohet komunikimi i dobishëm në ekip dhe aktivitetet në grup. Energjia dhe vitalitieti i meshkujve të lindur në këtë shenjë do të ngjallin gëzim dhe optimizëm për të tjerët. Megjithatë në orët e pasdites mund të ketë rëndim të sëmundjeve kronike, lëndime apo aksidente të mundshme. Mos abuzoni me alkoolin. Kaloni mbrëmjen në shtëpi me rrethin e ngushtë familjar ose me miqtë tuaj të ngushtë.

Akrepi

Marrëdhëniet me familjen dhe miqtë nuk do të jenë shumë mirë. Ndoshta mashtrimet, shpifjet apo keqkuptimet e mundshme do të parandalojnë përparimin shpirtëror, veprimtarinë kolektive ose krijimtarinë. Një festë ose një takim, mund të prishet nga dikush, duke ju luhatur rehatinë. Ëndrrat duhet të ruhen me kujdes dhe të mbahen sekret.

Shigjetari

Prioriteti juaj duhet të jetë gjetja e aleatëve, ose në të kundërt refuzoni çdo ndihmë dhe do të ndjeheni të lirë për të shkuar drejt qëllimit të dëshiruar. Megjithatë mos i lini njerëzit tuaj të dashur pa vëmendje, pasi etja për sukses mund t’ju errësojë sytë nga pjesa tjetër e botës.

Bricjapi

Dëshira për të marrë miratimin e të tjerëve dhe për të provuar se çdo gjë që duket mirë është e mirë, mund t’i shtyjë femrat e lindura në këtë shenjë në acarim nervor ose në grindje me një mik të ngushtë. Problemet e papritura mund të komplikojnë marrëdhëniet me miqtë. Yjet rekomandojnë që të silleni më me kujdes se zakonisht.

Ujori

Yjet ju këshillojnë që të mendoni për marrëdhëniet romantike dhe hobin tuaj. Gjatë kësaj dite femrat do të jenë në gjendje të maksimizojnë kapacitetin e tyre intelektual dhe shpirtëror. Gjithë meshkujt që janë vetëm duhet të bëjnë kujdes, pasi është i mundshëm një takim romantik.

Peshqit

Shfaqni trajtim të favorshëm ndaj autoriteteve apo agjencive qeveritare. Megjithatë këshillohet që planet t’i mbani për vete, përndryshe pasdite të gjitha iniciativat tuaja mund të dështojnë. Shumë ëndrra do të përmbushen gjatë ditës.