Lajme

Horοskopi per diten e soyme, e diel 23 maj 2021

Dashi
Duhet te tregoheni te matur ne lidhjen tuaj. Do keni ke qkuptime me partnerin dhe deb ate. Duhet te tregoheni shume diplomate dhe te kujdesshëm. Zgjidhni fjalët e duhura për te kërkuar diçka. Beqaret do kërkojnë me shume se kurrë një lidhje te qëndrueshme, por sot nuk do keni shume fat. Financat nuk do jene te mira. Nëse ju duhet te bëni shpenzime, tregohuni te kujdesshëm.

Demi
Ne lidhjen tuaj do mbizotërojë tens ioni dhe do ketë de bate. Gjithsesi kjo nuk duhet t’iu pengoje te thoni me zë te larte ato qe mendoni. Beqaret duhet te përgatiten për një dashuri shume te bukur. Do kaloni një dite romantike. Me financat do keni fat dhe ato do fillojnë te rriten pak nga pak. Përgatisni ndonjë udhëtim te shkurtër sepse te gjitha kushtet i keni. Do ja kaloni mire!

Binjaket
Sot do keni nevoje për mbështetjen e miqve. Gjerat nuk po shkojnë ashtu si duhet ne lidhjen tuaj dhe do jeni te mërzitur. Beqaret duhet t’i besojnë intuitës për te gjetur personin e duhur. Te jeni te sigurt se ajo nuk do iu zhgënjejë. Disa prej jush do përballen me probleme te mëdha financiare. Flisni me specialistet dhe miqtë ne mënyrë qe t’iu japin këshilla te vlefshme.

Gaforrja
Çiftet do kenë një dite me shume tension por edhe me shume pas ion. Si fillim do keni mosmarrë veshje dhe in ate me njeri tjetrin por nga fundi i ditës çdo gjë do rregullohet dhe ju do pajtoheni. Për beqaret pritet një dite e veçante dhe me emocione te forta. Mos e lini pa e shfr ytëzuar. Me buxhetin nuk do keni pr obleme. Beni dhe shpenzime, por gjithmonë duke pare portofolin.

Luani
Mos e izo loni veten sot dhe shprehini me shume ndjenjat qe keni për partnerin. Ne këtë mënyrë edhe ai do e kuptoje me mire sesa e doni dhe vete do ndjeheni te çliruara. Beqaret do hapin një faqe te re ne jetën e tyre. Dashuria do lulëzojë. Gjendja financiare nuk do jete aspak e mire. Kujdes, kujdes dhe vetëm kujdes! Mendohuni mire para se te bëni ndonjë shpenzim sado i vogël te jete.

Virgjeresha
Lumturia ne çift do ju beje qe te jeni te qeshur gjate gjithë ditës se sotme. Se ns ua liteti, butësia dhe bashkëpunimi do te mbizotërojnë ne jetën tuaj. Për beqaret priten da shuri te mëdha, madje me te mëdha sa mund ta kishit menduar. Përftoni! Planetët do ndikojnë direkt ne financat tuaja. Ato nuk do jene shume te mira, por dhe nuk duhet te q aheni. Ka edhe me keq se ju.

Peshorja
Pritet te vije një dite shume premtuese për çiftet. Fati do ju ndihmoje dhe mjedisi do jete mjaft harmonik. Përfitoni sa me shume. Nëse z emra juaj është ende e lire sot do keni mundësi te takoni da shurinë. Ne planin financiar nuk do keni shume fat por as surpriza te këqija. Mundohuni te menaxhoni mire buxhetin tuaj dhe mos bëni shpenzime mar rame ndëse.

Akrepi
Për çiftet nuk do ndodhe ndonjë gjë e veçante sot. Do mbizotërojë një klime e qete dhe harmonike. Kishit nevoje për pak relaks. Beqaret do takojnë dashurinë dhe do bra kt isin miqtë. Kujdes, do ua keni nevojën por do jete vone. Përfitoni nga kjo dite për te dale dhe për t’u argëtuar. Mos u mer akosni për paratë qe do shpenzoni sepse buxheti do përmirësohet.

Shigjetari
Ata qe janë ne çift duhet te flasin me shume me partnerin dhe dëshirat qe kane do ju bëhen realitet. Komunikimi është baza e një lidhjeje. Beqaret nuk duhet te qëndrojnë ne vend duke pritur qe dashuria te shkoje tek ta. Shkoni ju tek ajo. Fale mbështetjes se planetëve mund t’i lejoni vetes disa shpenzime me te mëdha. Situata financiare do vije duke u përmirësuar.

Bricjapi
Mos prisni fundin ditës për t’u takuar me te das hurin e z emrës tuaj. Sapo te keni një mundësi flisni me te dhe i thoni te vije tek ju. Ju pret një dite shume e bukur dhe plot ndjenje. Beqaret duhet te përfitojnë sa me shume nga kjo dite për te dale neper takime. Pranojini ftesat qe iu bëhen. Situata financiare do përmirësohet, mos u shqetësoni fare. Mos bëni shume blerje.

Ujori
Dita e sotme do jete plot ngjyra dhe do përjetoni emocione te forta. Nëse nuk jeni martuar filloni sot te bëni plane. Për beqaret do jete dite e mrekullueshme. Do dalin e do argëtohen shume me miqtë dhe do njohin një person shume te veçante. Mos e lini t’iu ike nga duart. Kujdes me financat! Ato nuk do jete te mira dhe nuk duhet te gab oni duke bere shpenzime pa kufij.

Peshqit
Çiftet do kalojnë një dite te mre kullueshme. Romanca do trokasë ne portën tuaj. Jeni shume kureshtare dhe do eksploroni gjera te reja. Beqaret do kenë surpriza ne jetën e tyre sentimentale. Lëreni veten te lire dhe tregohuni me te hapur. Financat do fillojnë te rriten, por ju nuk duhet ta bëni shume publike këtë gjë sepse ata qe ju rrethojnë mund te përfitojnë.