Lajme

Horoskοpi për dίtën e premte, 7 mαj 2021

Dashi
E premte plot premtime. Do bëni takime që do lënë shenjën e tyre duke ju inkurajuar për problemet që keni pasur deri më tani. Në përgjithësi dita do ju shkojë mirë, por keni shumë punë për të bërë. Atmosfera në dashuri do jetë e bukur dhe përjetoni shumë gëzime.

Demi
Gropat dhe problemet praktike kërkojnë vëmendjen tuaj! Mos bini pre e mashtr qimeve. Meditoni për ide dhe projekte që duken të pamundura për t’u bërë tani. Rishikojini dhe bëjini të përsosura, kështu do të krijohet mundësia e zbatimit të tyre. Duhet të ngadalësoni ritmet e përditshme. Duhet të nënshtroheni pak për të përjetuar një fund të lumtur në dashuri.

Binjakët
Kjo e premte ju fton që të jeni më të kujdesshëm lidhur me investimet në punë, pasi ka disa negociata në zhvillim, të cilat duhet ti vlerësoni më mirë. Mos lejoni tensionin të dominojë në dashuri! Nëse keni dyshime, strategjia më e mirë është që të flisni drejtpërdrejtë me partnerin/en dhe të sqaroni situatën.

Gaforrja
Ky është një moment rikuperimi sa i takon punës, ku gjërat do të nisin që të ecin më mirë. Dashuria do të jetë e mbushur me pasiguri, pasi mund të keni pengje nga e kaluara.

Luani
Do dashuroheni plot pasion gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje dhe emocionet do jene te njëpasnjëshme. Do kaloni çaste fantastike. Beqaret do kenë disa surpriza te këndshme te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Do arrini t’i zgjidhni një e nga një te gjitha problemet dhe do mendoni vetëm për t’u pasuruar dalëngadalë.

Virgjeresha
Në këtë periudhë gjithçka pritet të jetë e suksesshme dhe fitimprurëse. Hëna në shenjën tuaj është akoma në aspektin e sqarimit, por kjo gjë nuk përbën asnjë arsye për t’u shqetësuar. Ndjesitë dhe sugjerimet në sasi të mëdha do të ringjallin gjendjen tuaj shpirtërore. Do t’ju jepet mundësia për të sqaruar shumë gjëra, është në dorën tuaj se si do të menaxhoni planet tuaja për pushime, planet e punes dhe ftesat sociale.

Peshorja
Marrëdhëniet janë gjithmonë përparësia juaj numër një, por për momentin kjo do të jetë shumë e theksuar. Sot do të gëzoni të gjithë vëmendjen e personave që keni pranë.

Akrepi
Edhe kur jeni i zhytur me punë si tani, ju duhet të gjeni kohë për veten tuaj. Është e domosdoshme që të largoheni nga zhurma e jetës së përditshme dhe të shkoni diku ku është më qetë. Çdo vend që është larg njerëzve të tjerë do t’ju bëjë të ndiheni mirë.

Shigjetari
Sot ju duhet të jeni shumë serioz dhe të qëndrueshëm në detyrimet tuaja. Mos merrni vendime ose mos bëni zgjedhje në errësirë, sepse çdo vendim dhe çdo mendim, nga më i thjeshti deri tek më i ndërlikuari, kërkon kohë.

Bricjapi
Dukeni disi të lodhur me gjithë përpjekjet që po bëni për të realizuar projektet që tashmë presin për t’u vënë në zbatim. Jeta në çift duket paksa e trazuar, por është vetëm diçka kalimtare.

Ujori
Mundohuni që të programoni më mirë jetën tuaj gjatë kësaj periudhe. Vërini vetes objektiva të qarta, lidhur me jetën profesionale dhe sentimentale.

Peshqit
Ditë pozitive, në të cilën ju rigjeni dëshirën për të qenë me të tjerët dhe për të bashkëvepruar. Ju jeni më i qetë dhe i disponueshëm. Lajm i mirë për dashurinë, ju keni rizbuluar pasionin!