Horoskopi 1 Maj 2018

  0
  549

  Dashi:
  Dita pa ngjarje të mëdha, por në përgjithësi pozitive, pasi ju do të keni mundësi për të kënaqur nevojat urgjente. Humori i mirë relakson dhe thjeshton jetën: krijuar për të qenë të lumtur, pa marrë parasysh se çfarë ndodh! Nëse e doni dikë mos hezitoni, nëse ju ngurroni, pyesni veten nëse kjo është dashuria e vërtetë, ose në qoftë se ajo është vetëm një flirt i momentit.

  Demi:
  Hëna në Peshqit, është pozitive për ju. Ylli i natës ju bën të lumtur, të etur për të shpikur diçka për ta ndarë me miqtë e vjetër dhe me ata që doni. Në kokë keni një udhëtim, një projekt të kultivuar për disa kohë. Angazhimet janë të shumta, disa edhe rraskapitëse, por asgjë nuk mund t’ju dekurajojë. Dhe rezultatet flasin vetë!

  Binjakët:
  Mos prisni shumë nga kjo ditë, sepse do të jetë në mënyrë të pashmangshme zhgënjyese. Faji i Hënës që merr nga Marsi, me pasoja të pakëndshme veçanërisht të varur nga humori juaj, sot me të vërtetë shumë të shqetësuar dhe jo tolerantë. Mos kini frikë për të trajtuar një temë, me personin që e doni. Më mirë ti bëni gjërat të qarta që në fillim!

  Gaforrja:
  Hëna në kënd premtues, është duke punuar për të siguruar një ditë të qetë dhe relaksuese. Fillon mirë muaji maj! Ju mund të ndjehen të mbështjellë me një dëshirë të fortë për të thelluar dimensionin tuaj shpirtëror. Mbrëmje e përzemërt për ata që janë të lumtur në çift, që të rizbulojnë impulse të fjetura në sajë të një niveli të jashtëzakonshëm të komunikimit me partnerin.

  Luani:
  Risit e reja këtë të dielë nuk do të mungojnë me siguri, por sot, të gjitha gjërat konsiderohen, të pasakta. Idetë janë konfuze dhe nuk jeni në gjendje të zhvilloni strategji më të përshtatshme. Tregohuni të durueshëm! Edhe në qoftë se ju jeni në çift , do të ndjeni nevojën për diçka të re dhe të ndryshme, për dike, dëshira për evazion do të jetë e madhe.

  Virgjëresha:
  Hëna kundër jush, ja u bën ditën të komplikuar. Vështirë të thuhet se si do të përfundojë, më shumë gjasa me një rrugë qorre dhe me një tension të vogël dhe konfuzion. Është e panevojshme të flasim për humorin tuaj të vështirë, për marrëdhëniet njerëzore, sot është e vështirë për tu pajtuar me nevojat e partnerit tuaj. Shtyjini disa angazhime dhe pushoni.

  Peshorja:
  Fusha juaj e gjashtë është e zënë sot nga Hëna. Ka disa mundësi për t’i dhënë një kthesë interesante për aspektet më konkrete të ekzistencës tuaj; mos nënvlerësoni gjërat e vogla dhe përkushtojuni çdo gjëje që bëni! Njerëzit të cilët keni afër do të tregojnë dashurinë e tyre, duke ju dhënë diçka më shumë se zakonisht. Vini mënjanë pak kohë për veten tuaj.

  Akrepi:
  Lumturia është brenda mundësive në këtë dite; yjet ju japin sugjerime dhe raste të pafund. Ju jeni, në fakt, më shumë se kurrë në kontrollin e emocioneve tuaja: të balancuar, sensual dhe të pasionuar, me energjinë e duhur për të jetuar mirë. Ajo që duhet të bëni është të përfitoni nga kjo gjendje për të tërhequr pran jush çështjet e zemrës.

  Shigjetari:
  Sigurisht që nuk mund të themi se Hëna në Peshqit do të jetë miku juaj. Shumë pengesa, shumë bërryla, me pasoja shumë të pakëndshme, sidomos në jetën bashkëshortore dhe familjare. Përqendroni vëmendjen dhe përkushtimin tuaj në sferën shpirtërore. Ajo aktualisht është e vetmja mënyrë për t’u çlodhur.

  Bricjapi:
  Fillojnë ditë shumë interesante. Është e vërtetë që ka ende disa probleme të vogla për t’u zgjidhur, por çdo gjë është duke shkuar drejt një zgjidhje paqësore. Sot Hëna tërheq një aspekt të mirë me shenjën tuaj: ju bën të zgjuar, simpatik dhe intuitive. Kjo nuk do të jetë e vështirë për tu kuptuar se çfarë njerëzit mendojnë për ju dhe të veproni në përputhje me rrethanat. Ju jeni të shkathët në marrëdhëniet ndër personale!

  Ujori:
  Zgjidhje në çështjet financiare. Keni çelësin për të hapur derën për horizonte të reja, për të kërkuar zgjidhje të drejtë për problemet, sidomos ato që lidhen me të hollat. Kjo është pëe ju, përdoreni në kohën e duhur! Favorizim maksimal në lidhje me dashurinë: bukuri dhe ndjeshmëri, ju mjafton vetëm pak për të përmbushur arritjet marramendëse.

  Peshqit:
  Hëna lëviz në shenjën tuaj. Ju keni një ndjeshmëri të fortë, e cila bashkohet me atë tipike në shenjën tuaj. Mos jini të turpshëm sepse do të merrni shumë komente të mira nga njerëzit të cilët ju njohin mirë. Intuita, e cila tashmë është pika juaj e forte, do të rritet në masë të madhe. Dikush do të fitoj një mundësi financiare.