HOROSKOPI 17 MAJ 2018

  0
  274

  Dashi

  Çiftet e konsoliduara tashmë prej për një kohe të gjatë dhe që kanë kaluar nëpër një krizë të vogël, do të jenë në gjendje të hedhin gjithçka pas krahëve. Shkoni mbi të parëndësishmen dhe shmangni mendimet negative. Beqarët do të kenë nevojë për një motivim të madh që të mos heqin dorë, ndoshta do të keni ndjenja të forta për dikë. Ata që kanë punuar shumë, kanë marrë edhe shpërblimin e merituar!

  Demi

  Një projekt afatgjatë po ndodh për shumë prej jush, por kjo do të lidhet vetëm me ata që kanë një dashuri të qëndrueshme dhe afatgjatë. Lajme të bukura priten të vijnë së shpejti! Beqarët që do afrohen me një person do të duhet të kontrollojnë nëse ka shpresë dhe në anën tjetër. Ju po kërkoni një bonus të vogël nga pikëpamja ekonomike. Në këtë kohë do të keni marrëveshje të mira.

  Binjakët

  Në dashuri pritet të merrni situatën në duar, edhe në qoftë se tensionet në mesditë do ju provokojnë për të kuptuar se me çfarë keni të bëni dhe në qoftë se një histori është më e mirë të mbyllet apo të ecni përpara. Sot, beqarët do të duhet të jenë më shumë të shoqërueshëm me të tjerët. Shumë do të kenë disa grindje me eprorët sot, por përpiquni të kapërceni këtë moment të parehatshëm për ju.

  Gaforrja

  Do të jetë një e enjte e lodhshme për të lindurit në shenjën e Gaforres, veçanërisht në familje. Edhe ndjenjat do të vihen në provë, por kjo nuk do të ndikojë në forcën tuaj. Jupiteri ndihmon beqarët për të sqaruar ndjenjat, shumë do të jenë të gatshëm për këtë hap. Dikush do të përpiqet t’ju vendosë shkopinj në rrota, por tani keni forcën e duhur për mos t’u penguar.

  Luani

  Nëse keni personin e duhur në anën tuaj, pasioni do të jetë në krye sot! Përqendrohuni te ndjenjat dhe përballuni me gjithçka me vendosmëri të madhe. Nëse jeni vetëm ju do të keni mundësinë të hidhni pas krahëve mërzitjen për një të kaluar që kurrë nuk kthehet, mendoni për të ardhmen. Për punën do të ketë disa kundërshtime. Nuk është e lehtë të kuptosh se çfarë të vendosësh, por yjet mund t’ju japin një dorë.

  Virgjëresha

  Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të kenë përjetuar një krizë për shkak të arsyeve të lidhura me faktorët e jashtëm. Është e mundshme që njëri prej tyre të jetojë dyshime dhe paqartësi. Zemrat e vetmuara do të kenë energji për të shitur dhe do të bëjnë kaq shumë ‘pushtime’, masakra të vërteta të zemrave! Ju do të merrni shumë hapa përpara në punën tuaj, sepse shumë prej jush do të kenë shumë mundësi, ndoshta edhe një biznes.

  Peshorja

  Ata të cilët kohët e fundit kanë marrë vendime të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, tani mund të kenë një mendim ndryshe. Ndoshta kanë nisur të ndjejnë përgjegjësinë. Beqarët do të kenë shumë për të bërë, por ata nuk do të heqin dorë nga takimet e reja. Ju keni ide të reja dhe shumë gjëra për të ofruar, i kushtoni vëmendje investimeve.

  Akrepi

  Shikoni realitetin e fakteve dhe nëse nuk ndiheni mirë, ndryshoni mënyrën tuaj. Le të flasë zemra për ju. Për beqarët sot do të jetë një e enjte e pazakontë, ndoshta ju nuk keni të qartë se çfarë doni, shikoni me objektivitet. Sfera e punës nuk shkon aq keq dhe po vendosni bazat për të ardhmen. Planetët ju mbështesin dhe ju mund të vazhdoni rrugën të qetë.

  Shigjetari

  Do të jetë një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet shoqërore. Mërkuri është në gjendje të mirë dhe kjo mund t’ju bëjë të jeni në gjendje të përjetoni ndjesi të veçanta. Beqarët, nga ana tjetër, do të duhet të përpiqen të largojnë melankolinë që shpesh i bën ata të ndihen të vetmuar. Nëse doni të zgjeroni horizontet tuaja, kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë. Duhet ambicie.

  Bricjapi

  Sot ju duhet të përpiqeni të shmangni diskutimet në anën sentimentale. Do të jetë një ditë patjetër e hapur ndaj pasioneve dhe shpërthimeve emocionale. Beqarët nuk janë në kërkim të dashurisë, por vetëm duan të përjetojnë emocione dhe nuk mund të japin garanci. Puna nuk shkon mirë dhe shpesh tenton t’i derdh tensionet në jetën private. Kujdes!

  Ujori

  Do të duhet të bësh gjithçka me qetësi të madhe. Rreziku sot është që të dilni jashtë kontrollit për shkak të një tensioni të pajustifikuar të caktuar dhe për të humbur harmoninë në çift! Shumë beqarë mund të zemërohen nëse diçka nuk është e drejtë dhe të bëjë një zgjedhje të çmendur dhe të pakuptimtë. Shpesh zgjedhjet tuaja ndjekin dëshirat e të tjerëve, pasi ju jeni të vendosur dhe zgjidhni atë që dëshironi!

  Peshqit

  Sot ju do të ndjeni nevojën për të besuar te një mik, ndoshta për të folur hapur për situatën tuaj sentimentale. Por mos zbuloni shumë sekrete intime! Beqarët do të jenë në gjendje të mbajnë një marrëdhënie me një Akrep, do të përjetojnë ditë të bukura! Në aspektin profesional, planetët ju ftojnë të krijoni marrëdhënie me njerëz me ndikim.