/Horoskopi javor, 29 prill deri 5 maj 2019

Horoskopi javor, 29 prill deri 5 maj 2019

Dashi

Dashuria: Java do të vazhdojë me qetësi, veçanërisht në mjedisine dashurisë. E shtuna dhe e diela do të jenë ditët më të mira për të kaluar momente të paharrueshme me të dashurin/ën tuaj. Hyrja e muajit maj do të bëjë lulëzime të reja dhe madje edhe ata që janë vetëm do të kenë shumë mundësi për të gjetur personin e duhur. Fundjava plotë me surpriza.

Puna: Edhe nëse Hëna deri të mërkurën do të pengojë planet e punës së atyre që kanë lindur në Dash, yjet do të bëhen të favorshëm gjithsesi nga mesi i javës, e cila do të kulmojë me një trend pozitiv deri në fund. Kohë e mirë për të paraqitur projekte të reja.

Demi

Dashuria: Në këtë javë, argumentet mund të lindin në dashuri për shkak të ndikimeve të jashtme. Do të jetë mirë të marrësh frenat e historisë tënde dhe të kuptosh se çfarë duhet të bësh. Ndoshta duke folur me të dashurin/ën tuaj do të zgjidhni situatën. Do të jetë javë e mirë për beqarët, të cilët do të bëjnë njohje të reja shumë interesante!

Puna: Yjet nuk janë në favor të gjithë javës, por nga e mërkura puna do të rifillojë ngritjet dhe kështu do të rriten edhe të ardhurat. Kini kujdes për investime, zgjidhni ato që dini të menaxhoni dhe nuk rrezikoni më shumë se sa duhet. Bëni shpenzime të qëndrueshme.

Binjakët

Dashuria: Dashuria në plan të parë këtë javë, ndikimet astralë janë mjaft pozitive për ata që kanë lindur në Binjakë dhe ajri i gazuar i muajit të ri sjell shumë lajme të bukura, por gjithashtu një buzëqeshje. Çiftet do të jenë gati për të bërë plane për të ardhmen, ndërkohë që zemrat e vetmuara do të synojnë ndjenjat dalluese dhe kuptimin e atyre që duhet të ndjekin. Dhe nuk do të jetë e lehtë!

Puna: Transitat planetare të javës lënë shumë pak hapësirë ​​për qetësinë e atyre që kanë lindur nga shenja që ndoshta do të kenë të bëjnë me fërkime pune. Do të ketë momente të tensionit të lartë sidomos të mërkurën dhe të enjten, por në disa zona ato mund të zvarriten deri në fund të javës.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë nuk do të ketë mungesë dashurie për ata që kanë lindur nga shenja që janë në çifte. Do të ketë momente nervash që do të ndryshojnë me momente gëzimi. Sidoqoftë, dita më e mirë do të jetë e marta, kur do të jeni në gjendje t’i jepni më të mirën të dashurit/ës tuaj. Gjendja e ndryshueshme edhe për beqarët, por ata mund të mbështeten tek miqtë e besuar.

Puna: Historia e suksesit po vazhdon dhe edhe nëse nuk do të jetë e lehtë për të kombinuar punën dhe familjen, po përpiqeni shumë që të keni sukses. Kini kujdes, megjithatë, të mos i besoni shumë kolegëve të cilët vetëm po presin që ju të ktheni shpinën për të hedhur gërmime, ndoshta do të ishte më mirë t’i përballoni ato dhe t’u tregoni atyre se çfarë mendoni.

Luani

Dashuria: Në një mjedis të dashur këtë javë ju mund të gjeni veten në një situatë të paqartë, jo diktuar nga ju, por nga rrethanat. Mundohuni të bëni një mendje lokale për të kuptuar se si ju duhet të lëvizni dhe mbi të gjitha atë që dëshiron zemra juaj. Një javë shumë e favorshme për beqarët në sferën e dashurisë, kaq shumë takime që ata do të bëjnë dhe emocionet që ata do të përjetojnë, duke pasur parasysh flirtimet dhe aventurat e reja për të gjithë.

Puna: Java e punës do të ketë ulje dhe ngritje dhe energjitë më të mira ndoshta do të jenë të mërkurën dhe të enjten. Ditët e mbetura, do t’i bënit mirë t’ia kushtonin detyrave të tjera të thella që kërkojnë çështje të caktuara të punës, në mënyrë që të mos jeni të papërgatitur.

Virgjëresha

Dashuria: Erë e mirë për sferën sentimentale, çiftet do të ndjejnë zgjimin e erosit dhe do të përfitojnë nga ky hap pozitiv për të rilindur pasionin dhe për të konsoliduar lidhjen. Projekte në horizont për ata që dëshirojnë të ndërmarrin një marrëdhënie afatgjatë. Gjithashtu do të ketë shumë lajme të mira për beqarët, mund të sjellin shumë diell dhe shumë bukuri, dhe dikush do të jetë i impresionuar!

Puna: Ju do të jeni shumë të zënë dhe deri të premten, qëllimi juaj i vetëm do të jetë progresi i projekteve ekzistuese. Ju do të jeni në gjendje të plotësoni gjithçka në një mënyrë optimale vetëm nëse ju bëni përpjekje të mëdha, përndryshe do t’ju duhet të kërkoni ndihmë nga dikush që ju besoni. Ëeekend-i dedikuar relaksit.

Peshorja

Dashuria: Ju do të jeni në gjendje shpirtërore për melankolinë amorale këtë javë, për shkak të pozicioneve të pafavorshme planetare që do të tentojnë të sugjerojnë ndonjë dyshim në mendjen tuaj ndaj partnerit/es tuaj. Shumë nga këto dyshime do të jenë vetëm rezultat i imagjinatës tuaj, por ato do të sjellin nervozizëm dhe jostabilitet emocional. Zemrat e vetmuara, në vend të kësaj, do të jenë të gatshëm të marrin njohje të reja që të bien në dashuri seriozisht.

Puna: Edhe nëse sfera e punës premton kënaqësi të shkëlqyera, ju jeni të vetëdijshëm se asgjë nuk ju është dhënë. Yjet, megjithatë, shpallin promovime të reja dhe mund të ketë detyra shumë të rëndësishme për ata që punojnë në arenën ndërkombëtare. Sukseset do të lehtësojnë trazirat e zemrës.

Akrepi

Dashuria: Javë jo komunikuese për ju, të cilët preferojnë të lënë derën e zemrës të hapur vetëm për partnerin/en. Yjet nuk janë pajtues, por vetëm deri në mes të javës, atëherë dikush nga shenja mund të vendosë të rivendosë marrëdhëniet me të tjerët. Beqarët do të duhet të reflektojnë se çfarë të bëni në lidhje me një takim me një person që ata kanë në mendje.

Puna: Java do të jetë fitimprurëse dhe projektet do të vazhdojnë të pandërprera. Shumë kënaqësi pune, sidomos të premten, kur do të ketë negociata të rëndësishme dhe mbyllje të bashkëpunimeve të reja do të fillojnë. Periudha në rritje për ata që lindin nga shenja, e ardhmja duket e ndritshme.

Shigjetari

Dashuria: Sfera e dashurisë ka shumë gjëra të mira këtë javë, por edhe disa ngjarje të paparashikuara për ata që janë në krizë. Disa diskutime mund të lindin për fëmijët, ose për çështjet e trashëgimisë, dhe do të sjellin kontraste ndërmjet të afërmve. Gjeni një zgjidhje që është e përshtatshme për të gjithë. Lajme për beqarët, do të vijnë për ata që do të lënë derën hapur në zemrat e tyre!

Puna: Puna është në opozitë dhe përveç fundjavës, e cila do të jetë pak nervoze, pjesa tjetër e ditëve do të jetë shumë e kënaqshme dhe produktive në çështjet e punës. Mbi të gjitha, ngjyrat që janë të punësuara janë në favor, të cilat do të jenë në gjendje të nxjerrin në pah cilësitë e tyre dhe të marrin lavdërime dhe njohje.

Bricjapi

Dashuria: Dashuria me shpejtësi të plotë, ndikimet astrale do të tentojnë të sigurojnë që jeta e dashurisë së atyre që lindin nga shenja do të jetë e qetë dhe e kënaqshme. Gjatë fundjavës mund të ketë prekje të pasionit të lartë, që do të shërbejë për t’i dhënë jetë marrëdhënieve. Beqarët do të duhet të merren me një ish të kaluar, i cili do të sjellë konfuzion në zemrat e tyre.

Puna: Sfera e punës do të marrë një kthesë shumë më të mirë nga kjo javë e tutje, veçanërisht për ata që punojnë në sektorin e turizmit. Kush ka një aktivitet të pavarur do të favorizohet dhe do të jetë në gjendje të shohë rritje të konsiderueshme, madje edhe në të ardhura.

Ujori

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju do të keni mjaft kohë për të rishikuar periudhën e mbaruar dhe për të shqyrtuar situatën sentimentale që ju ballafaqohet. Do të jetë mirë të dëgjosh zemrën edhe nëse mendja rebelohet, përndryshe gjeni një kompromis. Për beqarët, pritet një fundjavë e nxehtë.

Puna: Me Mërkurin jo të favorshëm, projektet nuk do të ndjekin një kurs të qetë këtë javë dhe ngjarjet e paparashikuara do të jenë të pashmangshme. Ne do të duhet të hartojmë strategji për të marrë gjithçka në formën më të mirë të mundshme dhe për të këmbëngulur në disa gjëra për t’i kryer me sukses.

Peshqit

Dashuria: Javë euforike për ndjenjat, mund të ketë shpërthime pasioni dhe momente me intensitet të madh midis çifteve. Do të ketë gjithashtu një afrim midis atyre që kanë pasur një krizë të vogël dhe në sajë të disa fjalëve romantike do të jetë e mundur të shkrihet akulli. Ditë me fat edhe për beqaët duke kërkuar që dikush të dojë, gjuetia është e hapur!

Puna: Do të jetë një javë me ulje dhe ngritje në sferën e punës. Deri të mërkurën, ata që lindën nga shenja do të bënin mirë të kanalizonin energjitë e tyre më të mira për të bërë atë që dëshironin, por nga dita tjetër ata do të jenë në gjendje të qëndrojnë më të qetë, sepse situata të caktuara do të evoluojnë vetë.