/Horoskopi javor, 3 qershor deri 9 qershor 2019

Horoskopi javor, 3 qershor deri 9 qershor 2019

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë që sillet për lexuesit ekskluzivisht nga noa.al. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Këtë javë marrëdhënia me partnerin premton të jetë shumë konfrontuese. Të enjten dhe të premten do të jenë ditë mjaft nervoze kur do të duhet të përpiqeni t’i qetësoni gjërat. Hëna në opozitë nuk do t’ju bëjë të qetë, megjithatë ju do të bëni gjithçka për t’u dukur të qetë dhe të relaksuar. Për beqarët, në vend të kësaj, ditë shumë romantike parashikohen në shoqërinë e të njohurve të rinj.

Puna: Këtë javë mund të keni probleme në punë, gjë që nuk do t’ju bëjë të ndiheni rehat. Megjithatë, do të përpiqeni të bëni më të mirën e një situate të keqe dhe të kapërceni të gjitha vështirësitë duke mbajtur parasysh objektivin që duhet arritur.

Demi

Dashuria: Një javë plot me probleme të papritura dhe problematike, për të lehtësuar nervozizmin e shkaktuar nga pengesat në punë, ju dalin më shpesh me miqtë ose me partnerin tuaj. Situata do të përmirësohet veçanërisht në fundjavë, kur disa situata do të gjejnë një zgjidhje konkrete. Lajme vijnë në dashuri edhe për ata që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën.

Puna: Në punë ju duhet të përpiqeni të jeni më dinamik dhe t’i bëni eprorët tuaj të kuptojnë sa jeni me vlerë. Lodhja mund t’ju marrë përsipër, por ju do të duhet të përpiqeni të rezistoni. Disa dhimbje koke do të jenë të pashmangshme në pjesën qendrore të javës, por fatmirësisht ato do të zgjidhen së shpejti.

Binjakët

Dashuria: Marrëdhënia juaj romantike do të vazhdojë në sajë të mirësisë së saj dhe humorit tuaj të mirë. Edhe nëse në fillim të javës mund të lindin disa dyshime ndaj partnerit për shkak të mungesave të tepruara, ju do të keni disa konfirmime që do të fshijnë çdo pasiguri. Beqarët do të duhet të përpiqen të jenë më pak posesiv nëse ata duan të shmangin grindjet.

Puna: Java e tanishme do të shohë Hënën në shenjën tuaj të zodiakut. Kohët e fundit ju keni qenë shumë të zënë në një nivel profesional dhe tani më në fund mund të filloni të shihni rezultatet e para. Ka të gjitha mundësitë për rezultate pozitive, kështu që e gjitha ajo që ju duhet të bëni është të prisni.

Gaforrja

Dashuria: Ditët e kësaj jave do të jenë shumë të rëndësishme për ju. Ju mund të keni për të bërë zgjedhje vendimtare për të ardhmen tuaj sentimentale dhe prandaj ju do të duhet të peshoni çdo vendim në mënyrë që të mos ketë pasoja negative. Flisni hapur me ata rreth jush për të sqaruar ndjenjat tuaja. Surpriza vijnë për zemrat e vetmuara.

Puna: Do të ketë disa probleme në punë gjatë kësaj jave, për shkak të disa vështirësive që do të hasni gjatë kryerjes së detyrave tuaja. Por përpiquni të mos bëni humor të keq dhe të mos grindeni me ata që janë përreth jush, nuk do të bëni asgjë përveç marrëdhënieve komprometuese.

Luani

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju do të ndiheni të mbushur me energji dhe në fakt ju do të jeni në gjendje të arrini shumë suksese, jo vetëm në fushën profesionale, por edhe në dashuri. Ngjarjet pozitive që do të ndodhin do t’ju bëjnë me humor të mirë dhe kjo do të ndihmojë në përmirësimin e marrëdhënies tuaj.

Puna: gjendja juaj e punës duket se është përmirësuar ndjeshëm. Për fat të keq, në qoftë se ju keni pranuar kompromise për të mos humbur nga mundësitë e mira, ju do të duhet të vuani pasojat. Megjithatë, me një vërejtje pozitive, janë kënaqësitë që fillojnë të mbërrijnë dhe që i paguajnë pengesat që keni kaluar.

Virgjëresha

Dashuria: Marsi do t’ju japë ditë të mrekullueshme në shenjën tuaj të zodiakut, edhe pse disa diskutime me partnerin tuaj për shkak të angazhimeve stresuese të punës do të jenë të pashmangshme. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shpjegoni situatën ndaj bashkëshortit tuaj, i cili, nëse ai do, do t’ju kuptojë. Java për beqarët do të jetë po aq e ngarkuar, ata do të relaksohen gjatë fundjavës.

Puna: Ju jeni njerëz shumë dinamikë, të cilët nuk dëshirojnë të qëndrojnë në punë dhe kjo javë do të jetë veçanërisht e zënë për ju, por gjithashtu do të jetë e mbushur me shumë kënaqësi. Ju do të kryeni shumë angazhime, disa prej të cilave janë shumë të rëndësishme, të cilat do t’ju vënë në qendër të vëmendjes.

Peshorja

Dashuria: Jeta e dashurisë këtë javë nuk do të jetë e kënaqshme fare. Mund të ndodhin disa diskutime për shkak të xhelozisë. Nëse mendoni se ka një rrotë të tretë në marrëdhënien tuaj, kërkoni shpjegime dhe mos u dorëzoni. Ata që janë të vetëm do të jenë në gjendje të përdorin bukurinë për të bërë njohje të reja.

Puna: do të jetë një javë e lehtë në frontin e punës, por financat tuaja mund të bien pak dhe kjo do t’ju detyrojë të shpenzoni më pak. Kjo nuk do të thotë se do të keni pak disponueshmëri financiare, sepse periudha që sapo përfundoi ka qenë e frytshme, por ju duhet të jeni më të kujdesshëm në shpenzimet tuaja.

Akrepi

Dashuria: Ju do t’ia dedikoni javën tërësisht shokut tuaj shpirtëror dhe kjo do të forcojë marrëdhënien tuaj si çift. Së bashku me partnerin tuaj ju do të kaloni momente të ëmbla që ju kurrë nuk do ti harroni dhe ndoshta mund të ketë edhe një befasi të papritur. Zemrat e vetmuara do të bëjnë shumë pushtime, vera është afër dhe ka edhe shumë udhëtime në horizont!

Puna: Këtë javë mund të hasni disa pengesa në punë, por ju mund t’i kapërceni në sajë të aspektit të favorshëm të planetit. Periudha është megjithatë pozitive dhe do të jetë e mjaftueshme për të bërë disa përpjekje të vogla për të arritur qëllimet që keni vendosur për veten tuaj.

Shigjetari

Dashuria: Java premton të jetë e vështirë nga pikëpamja sentimentale, ju duhet të përpiqeni të mos humbisni ftohtin tuaj dhe të mos i jepni peshë provokimeve. Shpërndani tensionet me partnerin tuaj duke ndryshuar qëndrimin tuaj dhe shfrytëzoni një humor të mirë për të zbutur momentet nervore. Beqarët do të kenë arsye të mira për të shpresuar për një njohje që është duke u forcuar.

Puna: Do të jeni në gjendje të mirë gjatë javës dhe kjo do t’ju lejojë të përfundoni projektet tuaja të punës pa shumë përpjekje, duke ju garantuar më shumë të ardhura sesa zakonisht. Ju nuk keni qëndrueshmëri si gjithmonë dhe atje do të keni pak fat për të mbrojtur çdo iniciativë.

Bricjapi

Dashuria: Sfera sentimentale nuk mund të jetë në kulmin e saj këtë javë dhe fatkeqësisht yjet nuk do të jenë në anën tuaj. Do të jetë më mirë në fundjavë, kur të keni më shumë kohë për të sqaruar me partnerin dhe të kërkoni një llogari dhe arsye për disa sjellje që nuk ju pëlqen. Fundjavë relaksuese për të gjithë, edhe beqarët mund të argëtohen dhe të gëzojnë lirinë e tyre.

Puna: Ju keni vendosur të lironi tensionin në punë, duke bërë çdo përpjekje për të kryer projektet tuaja. Dhe në të vërtetë do të keni shumë gjëra për të bërë, që nuk do t’ju lërë kohë dhe do t’ju lejojë të mos mendoni për problemet e zemrës. Megjithatë, trajtohuni për një pushim në fundjavë.

Ujori

Dashuria: Ju mund të jeni të trishtuar gjatë javës dhe një sërë kujtimesh nostalgjike mund t’ju vënë poshtë. Mundohuni të largoni mendjen tuaj duke ngarë mendimet negative dhe përqendroni vëmendjen tuaj në të tashmen, gjë që nuk është aspak e keqe! Beqarët do të kenë mundësi të mira për të bërë ndryshime të rëndësishme në jetën e tyre.

Puna: Në punë, mund të ketë disa mosmarrëveshje me një koleg në fillim të kësaj jave. Ju ndoshta nuk do të jeni në ngarkim të plotë, por në fundjavë mund të ketë një rikuperim. Do të ishte më mirë të përqendroheshit te angazhimet dhe të shmangni shumë fjalë që mund të shkaktojnë një luftë për t’u shpërthyer.

Peshqit

Dashuria: Në dashuri, më në fund mund të përjetoni emocione të bukura. Pas një periudhe problemesh sentimentale, më në fund do të mund të gjeni sërish qetësinë e humbur. E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë plot pasion. Edhe për beqarët, po vjen një javë e ngarkuar.

Puna: Transitet planetare të javës shpallin një periudhë të qetë dhe paqësore në sferën e punës. Prandaj do të ketë mundësi të mira për të ndërmarrë projekte të reja, sidomos të mërkurën dhe të enjten, të cilat do të revolucionizojnë perspektivat e ardhshme./b.l/noa.al/