/Horoskopi për ditën e sotme, e diel 9 gusht 2020

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 9 gusht 2020

Dashi

Sipas Paolo Fox, të dielën mund të ndjeheni shumë të shqetësuar, apo të emocionuar. Duhet pak impulsion në jetë, sepse kjo ju ndihmon të lini zhgënjimet për të arritur qëllimet tuaja. Sidoqoftë, impenjimet e tepërta, mund të përfundojë duke u shndërruar në provokim, në agresion që në një afat të gjatë përkeqëson marrëdhënien tuaja në çift. Në ditët në vijim do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse ju duhet të perceptoni partnerin tuaj të largët.

Demi

Të dielën do ta keni Hënën në pozita të shkëlqyeshme: një lajm për punë mund të arrijë deri të Martën e ardhshme! Për diçka më konkrete, megjithatë, do të duhet të prisni nga 25 gushti e tutje. Ata që presin të rikthehen në lojë plotësisht, mund të mbështeten në muajt e vjeshtës, të cilat do të jenë muaj shumë fitimprurës në këtë kuptim. I vetmi kontroll mund të jetë një punë me kohë të pjesshme, por ju duhet edhe një punë më e qëndrueshme.

Binjakët

Do të keni Marsin si aleatin tuaj të dielën: një dëshirë e thellë për të dashuruarit do të rritet së bashku me një dozë të mirë të forcave shtesë ! Gushti nuk do të jetë muaj i paharrueshëm për takime të reja, por nuk duhet të hiqni dorë nga emocionet e bukura. Disa çifte mund të përfitojnë nga kjo e diel për të kontrolluar forcën e marrëdhënies së tyre. Kushdo që është duke takuar një Dash, Gaforre, Peshore ose Bricjap, duhet të lëvizë më shpejt.

Gaforrja

Mund të ndjeheni më të stresuar se zakonisht. Fakt është se në ditët e fundit puna nuk po ju jep shumë siguri dhe ju ndjeni nevojën ta kërkoni atë, në marrëdhëniet në çift. Nëse partneri juaj është larg, emocionalisht ose fizikisht, kjo mund t’ju bëjë më të plogësht. Ata që janë të dëshpëruar për më shumë stabilitet, apo që kërkojnë jë pikë referimi të vlefshme, më në fund mund të fillojnë ta kërkojnë atë diku tjetër.

Luani

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, të dielën do të keni një dëshirë të madhe për të luftuar, pasi ju jeni luftëtar edhe nga natyra! Në 24 orët e ardhshme, megjithatë, kini kujdes që të mos përfundoni së diskutuari me ndonjë anëtar të familjes ose, edhe më keq, me veten tuaj. Kohët e fundit, sa herë që përpiqeni të zgjidhni një problem personal, përfundoni në kundërshtime me veten. Problemet e punës vazhdojnë.

Virgjëresha

Qielli është shumë premtues deri në fillim të javës tjetër! Nëse keni emërime ose angazhime të rëndësishme në pritje, caktojini ato për të Martën! Porositë e reja mund të shfaqen në punë, edhe nëse më të mirat do të vijnë nga 20 gushti e tutje. Ndërkohë, duhet t’i kushtoni më shumë hapësirë ​​dashurisë dhe argëtimit, sepse ato janë lënë pas dore kohët e fundit. Nëse ka një mundësi, kënaquni me një emocion të mirë.

Peshorja

Këto ditë jeni plot dyshime . Edhe kur ndiheni më energjikë, mendimi mbetet akoma në mendje se jo të gjitha problemet janë zgjidhur. Bëni një përpjekje për të qenë më optimist: pse të mos planifikoni diçka për vjeshtë? Në muajt e ardhshëm do të ketë një fazë të vogël përshtatjeje, e ndryshimit rrënjësor, pas së cilës, në dhjetor, një Saturn i favorshëm do të sjellë më shumë qetësi në jetën tuaj. Ndërkohë shmangni provokimet!

Akrepi

Siç sugjeron horoskopi i Paolo Fox, e diela mund t’ju ​​japë disa momente relaksi dhe duhet ta jetoni atë në tërësi, duke marrë parasysh faktin se javën tjetër mund të fillojë një shqetësim, me disa provokime të shumta. Tani keni probleme financiare të lidhura me familjen për të zgjidhur ose jeni duke pritur për një telefonatë të rëndësishme. Të gjitha këto ju shqetësojnë shumë! Kujdes nga kontratat dhe çështjet e parave gjatë ditëve në vazhdim.

Shigjetari

Mërkuri do të jetë në aspekt harmonik dhe do t’ju nxisë të shpikni diçka të re, mbase një projekt, në funksion të vjeshtës së ardhshme. Duke marrë parasysh faktin se Dhjetori do të jetë një muaj shumë premtues, duhet të filloni të planifikoni diçka tani, për të nisur plane të reja. Ata që janë ndarë kohët e fundit, do të jenë në gjendje të fillojnë të shikojnë përreth.

Bricjapi

E diela do të jetë një ditë tjetër plot paqartësi. Në dashuri, mbi të gjitha, nuk ka përgjigje: mbase partneri është shumë larg ose ju jeni ai që dëshiron të shkëputeni për një kohë. Do t’ju duhet shumë kujdes, veçanërisht nëse keni jetuar në një marrëdhënie konfliktuale për ca kohë. Ndoshta, të Premten ose të Shtunën u shfaqën keqkuptime të reja. Ende keni shumë dyshime në mendje. Mundohuni të bëni hapa të vegjël, por të vendosur.

Ujori

E diela, sipas Paolo Fox, do të jetë një ditë e këndshme nga pikëpamja relacionale. E vetmja pengesë në jetën tuaj mbetet aspekti ekonomik. Ndoshta gjatë muajve të fundit keni bërë një zgjedhje pune që ka rezultuar në probleme të mëtejshme të parave. Dikush duhet për të zëvendësuar llogaritarin ose të bëjë diçka për të kursyer kohë dhe para. Në dashuri, qetësia vazhdon të mbretërojë.

Peshqit

Gushti do t’ju vërë në një pozitë për të venë çështjet e punës në qoshe me qëllim për t’iu përkushtuar dashurisë . Do të ketë një hap të rëndësishëm për të ndërmarrë: një afrim ose një takim apo një emocion që nuk duhet të humbasë. Dikush, mbase, do të duhet të bëjë një zgjedhje. Asnjëherë më parë nuk po e kuptoni se sa e rëndësishme është të lidheni me dikë më të qetë, më të ndjeshëm, siç është Gaforrja ose Peshorja, me të cilët mund të ndani më shumë dhe të diskutoni më pak!