/Horoskopi për ditën e sotme, e martë 28 korrik 2020

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 28 korrik 2020

Dashi

Ju pret një e martë konfuze, por mos u shqetësoni, pasi gjërat do të sistemohen. Do të jeni mjaft pasionant gjatë kësaj dite. Në lidhjet e reja duhet shpirt përshtatjeje. Në punë, mos u druani që të kërkoni këshilla, nga ata që dinë më shumë.

Demi

Duhet të bëni shumë kujdes në dashuri gjatë kësaj dite, pasi ndikimi i kundërt i Hënës mund të shkaktojë përplasje, të cilat duhet ti përballoni me diplomaci. Situata do të vijë duke u përmirësuar në ditët në vijim. Në punë, do të shfaqni mungesë përqendrimi.

Binjakët

Mund të keni debate me partnerin/en, gjatë kësaj dite. Duket sikur ju keni dëshirë që ta vini në provë. Në punë, kjo është një ditë premtuese, ndaj mos shtyni asgjë për më vonë.

Gaforrja

Ju pret një ditë e mbushur me polemika, sa i takon raporteve ndërpersonale, ndaj mundohuni që të matni fjalët që do të thoni, edhe pse nuk duhet të hiqni dorë nga sqarimet. Në punë, duhet bërë qartësi lidhur me disa situata.

Luani

E marta do të jetë nën ritmin e duhur sa i takon ndjenjave, ku ka disa sqarime të cilat duhen bërë. Në sferën profesionale duhet të bëni kujdes, para se të vendosni për një ndryshim.

Virgjëresha

Bëni kujdes në dashuri gjatë kësaj dite, pasi mund të përballeni me tensione me të lindurit e shenjës së binjakëve dhe shigjetarit. Në punë, një projekt i rëndësishëm duhet të ecë përpara me ndihmën e një mikut tuaj.

Peshorja

Mundohuni që të shmangni inatin. Në dashuri, do të keni dëshirë për të zyrtarizuar një raport. Kjo është një periudhë e rëndësishme, për të bërë zgjedhje të mëdha. Kujdes duhet treguar me punën, ku mund të ketë tensione, nëse nuk e përballoni në mënyrën e duhur.

Akrepi

Mundohuni që ta lini veten të lirë dhe të mos thoni jo për gjithçka. Do e keni Hënën në anën tuaj, gjë që do të favorizojë dashurinë. Në punë, nuk duhet të lini asgjë pezull.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do të ndiheni plot me energji, ndaj mundohuni që ta përdorni në mënyrën e duhur. Do ju duhet të rishihni një marrëveshje apo çështje biznesi. Mundohuni që ta përmbyllni në favorin tuaj.

Bricjapi

Këshillohet që gjatë kësaj të marte të shmangni debatet dhe përplasjet, por më mirë gjeni një marrëveshje. Kjo vlen qoftë me njeriun e zemrës, por edhe me njerëzit që keni përreth. Në punë, do të nisë për ju një fazë më e mirë në raport me të kaluarën.

Ujori

Dita do të jetë nën ritmin e duhur, ku do të ndiheni të lodhur dhe kjo gjë mund të shkaktojë tensione në sferën sentimentale. Në punë, mundohuni që të nxirrni në pah anën tuaj më të mirë, por me kujdes.

Peshqit

Do të ndiheni më të fortë këtë të martë, ndaj mos i shtyni vendimet dhe përballuni direkt me gjërat. Në punë do të keni mundësi të mirë, ndaj mundohuni që të kuptoni se çfarë dëshironi.