Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 5 gusht 2020

0
395

Dashi

Jeni shumë të ngarkuar dhe të lodhur. Në dashuri mund të ketë tensione dhe stres. Mundohuni që të flisni sa më qartë. Në punë duhet të bëni kujdes dhe mos u përfshini në aktivitete me rrezik.

Demi

Çështjet ekonomike mund të jenë shkak për debatet në çift. Mundohuni që të planifikoni mirë gjërat që doni të bëni. Puna paraqitet më mirë, ku mund të ketë përmirësime në raport me të tjerët. Po ashtu mund të përballeni me mundësi të reja.

Binjakët

Nuk do të jeni në humor gjatë kësaj dite dhe do të jeni nervoz, sidomos për çështjet që kanë të bëjnë me punën. Keni nevojë për dikë me të cilin të flisni. Nga ana tjetër një miqësi mund të transformohet në diçka më shumë.

Gaforrja

Ky është moment i mirë për ndjenjat dhe dashurinë dhe tashmë gjërat do të varen nga ju. Kush po punon në këtë moment apo ka nisur projekte të reja, do të marrë rezultate pozitive.

Luani

Në dashuri duhet të qartësoni idetë. Nëse dikush ju bezdis dhe nuk i vlerëson sforcimet tuaja, bëni mirë që ta injoroni. Kjo ditë është mjaft pozitive për punën, por ka gjëra të cilat duhen sqaruar dhe duhet të kuptoni se çfarë dëshironi që të bëni realisht.

Virgjëresha

Do të jeni mjaft nervoz gjatë kësaj dite, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Mos e shkarkoni në dashuri çdo tension të ditës, pasi mund të përkeqësoni situatën. Kjo periudhë është mjaft e mirë për punën, por dita mund të sjellë ndonjë shqetësim të vogël.

Peshorja

Në dashuri duhet të jeni të qartë dhe të sinqertë. Kjo e mërkurë do të ofrojë emocione të bukura, shkruan noa.al. Në punë dhe në çështjet ligjore, duhet të bëni kujdes të mos gaboni.

Akrepi

Kjo është një periudhë mjaft pozitive për dashurinë, ndaj mos e lini që t’iu kalojë pa i kushtuar rëndësinë e duhur. Në punë, mund të ketë zhvillime të reja dhe ndryshime. Bëni kujdes me sferën financiare, pasi mund të ketë probleme. Mundohuni që të gjeni pak më shumë kohë për të pushuar.

Shigjetari

E mërkura do të sjellë përmirësim si për dashurinë edhe për punën. Ky është momenti për të guxuar dhe rikthyer në lojë. Në punë, do të paraqiten mundësi të reja.

Bricjapi

Në dashuri gjërat do të ecin ndjeshëm më mirë. Do të jeni më pozitiv dhe humori paraqitet më mirë. Pavarësisht një sërë vështirësish, në punë gjërat do të ecin më mirë.

Ujori

Në dashuri duhet të ndiqni instinktin, i cili në këtë moment duket se nuk gabon. Mundohuni që të jeni më të hapur me të tjerët. Ata që kanë një punë të tyre, parashikohen të njohin sukses.

Peshqit

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft pozitive. Nëse në dashuri jeni përballur me vështirësi, duhet të mundoheni që të përmirësoni një raport. Në këtë moment mund të flisni dhe të zgjidhni problemet. Në punë do të keni mundësi që të bëni diçka më shumë.