/Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 1 gusht 2020

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 1 gusht 2020

Dashi

Do të keni dëshirë për të dashuruar, por me ndikimin e kundërt të Hënës, duhet të tregoheni të kujdesshëm. Në punë, duhet të tregoheni të vëmendshëm dhe të shmangni rreziqet e kota. Ka disa probleme ligjore dhe burokratike që duhen rregulluar.

Demi

Ju pret një ditë mjaft pozitive. Mund të ketë riafrim me dikë të cilin e keni përzemër. Puna paraqitet mjaft mirë, ku nëse reflektoni do të gjeni zgjidhje për gjithçka. Do të jeni shumë pozitiv.

Binjakët

Pavarësisht se Venusi nuk është i pranishëm në shenjën tuaj, çështjet sentimentale paraqiten mirë. Në punë, mund të vendosni që të ndryshoni gjithçka dhe t’iu kushtoheni gjërave që nuk ju lodhin.

Gaforrja

Nuk jeni në formën tuaj maksimale, pasi lodhja do të ndihet. Në punë situata paraqitet e vështirë, ku Saturnin do e keni kundër. Mund t’iu duhet që të rinisni gjithçka nga e para. Në çështjet e ndjenjave, do të keni mundësi më shumë.

Luani

Me praninë e Marsit në anën tuaj, ky muaj do të jetë ideal për ndjenjat dhe takimet e reja. Në punë duhet të siguroheni që të mos i lini gjërat në mes. Është momenti për të vendosur në vend, çështjet burokratike dhe ligjore.

Virgjëresha

Ju pret një ditë mjaft pozitive, pavarësisht se mbrëmja mund të sjellë nervozizëm. Në dashuri gjërat do të ecin mirë, ndonëse disa luhatje nuk do të mungojnë. Do të keni mundësi që të bëni ndryshime në punë.

Peshorja

Kjo e shtunë nuk është ndër më të mirat, pasi do të jeni të lodhur dhe nervoz. Jeni gjithashtu të acaruar dhe kjo mund të bëjë që të acaroheni lehtësisht. Mundohuni që të ruani qetësinë. Në punë, ka disa probleme me të cilat duhet të merreni.

Akrepi

Keni nevojë për të pasur më shumë kohë për veten dhe për tu relaksuar. Në dashuri gjërat do të bëhen interesante me kalimin tranzit të Venusit. Ndërsa në punë jo çdo gjë do të ecë siç dëshironi, por do ia dilni.

Shigjetari

Në dashuri gjërat do të ecin shumë mirë në sajë të ndikimit të favorshëm të Marsit. Raportet miqësore mund të rezultojnë shumë më të rëndësishme në këtë moment. Edhe në punë parashikohen projekte premtuese.

Bricjapi

Në dashuri situata nuk është ndër më të mirat, ndaj duhet bërë kujdes, pasi Venusi do të ketë ndikim të kundërt. Sfera profesionale paraqitet mjaft mirë, ku nuk do të mungojnë mundësitë e reja.

Ujori

Kjo e shtunë do të jetë e lodhshme, ku nuk do të ndiheni mirë moralisht. Nëse jeni çift, do të keni nevojë për mbështetjen e partnerit/es. Në punë, do e keni të vështirë që të dilni në pah, pasi do të ndjeni se nuk ju dëgjojnë.

Peshqit

Kjo është një periudhë shumë e favorshme për dashurinë, në sajë të ndikimit të favorshëm të Venusit. Në punë do të keni ide dhe projekte të reja dhe do të jeni të përqendruar tek e ardhmja.