Lajme

HOROSKOPl për sot, 20 prill 2021

Dashi
Megjithëse Mërkuri është në një orbitë jo edhe aq të favorshme, nesër në aspektin krijues do jeni të frymëzuar. Kështu që pritet të një ditë e mirë për të gjithë ata që merren me krijimtari.

Demi
Marrëdhënia në çift mund të arrijë nivele të larta erotike, të kënaqshëm dhe intrigues. Ndikimet e yjeve ju ngarkojnë me energji pozitive dhe do jeni vigjilent në çdo gjë që bëni. Fryma e iniciativës, dëshira për t’u dashuruar i bëjnë pushtimet tuaja të veçanta.

Binjakët
Po hyni në një periudhë shumë herë më të mirë krahasuar me muajin janar. Parashikohen zgjidhje të rëndësishme dhe zhdukje e çdo dyshimi sa i takon jetës sentimentale.

Gaforrja
Ditë pozitive, ju jeni shumë më i qetë dhe i disponueshëm, madje edhe drejt dashurisë. Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshironi dhe të bëni zgjedhjen tuaj.

Luani
Shqetësime dhe moment nervozizmi njëra pas tjetrës do të krijohen për ju. Kjo nuk është dita për marifete mendore dhe përfshirje në situate të rëndësishme profesionale. Ju duhet të tregoni kujdes me ekonominë tuaj pasi ditë të vështira do të tju përplasen në fytyrë. Sa I përket dashurisë, çdo gjë është mjaft perfekte me partneren/in tuaj.

Virgjeresha
Lëvizja e humorit dhe ndjenjave: kjo është ajo që parashikojnë yjet e sotëm. Do ju shoqërojnë momente pasigurie dhe impulse pasionante. Ju ndiheni aventurieskë dhe një ngjarje e rastësishme mund t’ju tërheqë drejt një historie të bukur dashurie. Kini kujdes që mos ta bëni partnerin tuaj xheloz, veçanërisht nëse është Shigjetari, Peshqit apo Binjakët.

Peshorja
Kjo dite ka rrezik te jete akoma me e trazuar sot. Nuk do merreni vesh për asgjë me personin qe keni ne krah dhe do keni debate te forta. Beqareve nuk do ju plotësohen dot dëshirat dhe gjendja do mbetet shume e paqëndrueshme. Nuk ka ardhur ende koha për ndryshime te statusit. Financat do jene te paqëndrueshme. Mos bëni asnjë lloj çmendurie.

Akrepi
Angazhimet shoqërore do të marrin shumë nga koha juaj, madje do e neglizhoni edhe të dashurin tuaj. Mos lejoni që të merrni ndjenjën e fajit të gjithën për vete sepse me siguri që brenda një kohë shumë të shkurtër do jeni në gjendje të gjeni kohë për t’iu përkushtuar atij ose asaj. Ndiqni ambiente të reja dhe njerëz interesante me një kuriozitet konstruktiv në mënyrë që të ndani mendime dhe dëfrime me ta.

Shigjetari
Nesër do të ndiheni pak të rëndë, jo fizikisht por mendërisht edhe për shkak të punës.

Bricjapi
Sot jeta juaj do marrë një rrjedhë tjetër, tensionet do fillojnë të qetësohen në punë. Me kënaqësi do të hiqni dorë nga disa nga programet tuaja për të ndihmuar një koleg në vështirësi. Në marrëdhënien në çift, do të jeni në dispozicion dhe të gatshëm për të shprehur ndjenjat tuaja. Do merrni demonstrata dashurie edhe nga një mik.

Ujori
E marte e përkryer për t’iu përkushtuar angazhimeve dhe interesave specifike, në veçanti atyre ekonomike. Investoni disa para, përmirësoni fitimet, kujdesun për kredinë dhe bëni transaksione të mira financiare.

Peshqit
Dita do të jetë mjaft e favorshme si në fushën profesionale! Por në raportet ndërpersonale dhe sentimentale nuk do të jeni aspak tolerant dhe do të bëni mirë.