/HOROSKOPl për sot, e mërkurë 17 mars 2021

HOROSKOPl për sot, e mërkurë 17 mars 2021

Dashi

Dashi është duke e çliruar mendjen nga e gjithë pesha që ke ndjerë për ca kohë. Sot është dita të mendoni për veten, të kujdeseni për shëndetin tuaj. Në dashuri, ajo që partneri juaj mendon është aq e rëndësishme sa ajo që mendoni, është mirë të dorëzoheni pak, pa lënë pas dore nevojat tuaja.

Demi

Personi që është gjithmonë pranë jush ka një kohë të keqe, duke i kushtuar vëmendje të tjerëve është një gjest mirësie që njerëzit do ta vlerësojnë. Durimi do të jetë çelësi për t’ju ndihmuar të përballoni atë moment. Mundësitë në dashuri dhe punë po vijnë.

Binjakët

Këtë të mërmkurë do të duhet të armatoseni me durim për të thënë fjalët e duhura, lëndimi i ndjenjave të të tjerëve është diçka që nuk do ta shijoni dhe do t’ju dëmtojë në të ardhmen. Shmangni stresin dhe përdorni ditën për të dalë në natyrë.

Gaforrja

Për ju do të kenë një ditë të këndshme, në vend që ta kalojnë atë në shtëpi, do të jetë ideale për t’u argëtuar, për t’u kujdesur për shëndetin, dhe për t’u larguar nga rutina. Një përqafim mund të jetë zgjidhja e shumë ndjenjave të hutuara që mbani tani me partnerin tuaj.

Luani

Fryma rebele që karakterizon Luanin fillon të shfaqet, kjo është pozitive dhe mund të jetë rezultat i hyrjes së Hënës së re te Peshqit. Kjo ngjarje e re do të stimulojë jetën tuaj, qëllimi juaj është forcuar, suksesi është afër.

Virgjëresha

Në dashuri përgjigjet po vijnë, edhe nëse nuk janë ato që prisnit, ato do të sjellin më shumë zgjidhje dhe gëzime afatgjata. Është koha që ju të hiqni dorë nga gjithçka që është ruajtur për një kohë të gjatë.

Peshorja

Përshtatshmëria juaj do t’ju japë një avantazh ndaj të tjerëve, ju mund të dëshironi të lini disa gjëra mënjanë, do të bëni një hap të madh, por kjo do të kërkojë vëmendjen tuaj të plotë. Është koha të shijoni suksesin, lidhjen tuaj romantike dhe marrëdhënien tuaj me miqtë, gjithçka është mirë.

Akrepi

Shëndeti është në anën tuaj, kjo mund t’ju japë një dozë të mirë energjie. Aftësia për të parë përtej së dukshmes do t’ju sjellë rezultate të mira. Mos dyshoni në veten tuaj, siguria do të jetë çelësi për zgjidhjen e problemeve si çift.

Shigjetari

Jini mirënjohës dhe ndaloni dhe shikoni gjithçka që keni arritur do t’ju bëjë të lumtur, ka mësime që keni harruar, por thjesht mbani mend kohërat e vështira. Të kesh shumë fuqi ekonomike është e rëndësishme, por kjo nuk është e vetmja gjë.

Bricjapi

Moti sot do të jetë një aleat për Bricjapin, zhvillimi i idesë që keni në kokë do t’ju bëjë të shihni më qartë mundësitë që keni. Pastroni mendjen tuaj dhe ndiqni ëndrrat.

Ujori

Do të keni mundësi të mira. Duket sikur keni ecur në një litar të ngushtë gjatë ditëve të fundit. Gjërat kanë nevojë për një zgjidhje, por mos e detyroni veten, gjithçka do të funksionojë me kohë. Në dashuri, nëse jeni beqar do të gjeni një shpirt të veçantë.

Peshqit

Do të jetë një ditë zbulimesh, megjithëse shumë duken të forta, do të jetë një shkak për unitet. Ruaj qetësinë, por beso vetëm njerëzit më të afërt me ty. Gjërat mund të trazohen nëse informacioni që merrni bie në duar të gabuara.