Horror në rrugët e Gjermanisë/ Përleshen 80 persona me njeri-tjetrin…

  0
  300

  Një betejë e tmerrshme ka ndodhur në mes të 80 burrave të armatosur me hanxharë dhe tubat metalikë që detyrojnë një gjendje të jashtëzakonshme të shpallen në Duisburg të Gjermanisë.

  Sipas mediave të huaja, policia u thirr në zonën Altmarkt të qytetit, pas raporteve të një përleshje masive.

  Zyrtarët u detyruan të përdorin gazin lotsjellës për të kontrolluar njerëzit që grindeshin.

  Gjithashtu thuhet se rreth 50 vetë u arrestuan, të cilët refuzuan të shpjegonin se çfarë nxiti luftën dhe 30 njerëz u liruan më vonë.

  Një zyrtar i policisë ka thënë për gazetën “Der Westen”: “Ka tre grupe rivale, mund të jetë një konflikt midis turqve, libanezëve dhe kurdëve”.

  “Në një ngjarje të përmasave të tilla, ne nuk kemi asnjë informacion, askush nuk dëshiron të flasë me policinë “.

  Ai shtoi se : “Zyrtarët e morën në kontroll situatën, para se të përshkallëzohej”.

  Zëdhënësi i policisë tha se incidente të ngjashme kanë ndodhur natën e kaluar dhe javën e kaluar, teksa policia po shqyrton nëse ekziston një lidhje me tyre.